Home Uncategorized আজি আৰচিবিৰে মুখামুখি হ’ব মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ

আজি আৰচিবিৰে মুখামুখি হ’ব মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ

350
0

পুনে, ৮ এপ্ৰিল: মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছে শনিবাৰে ইয়াত ৰয়েল চেলেঞ্জাৰ্ছ বাংগালোৰৰ (আৰচিবি) বিৰুদ্ধে ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগৰ (আই পি এল) খেলখনত ব্যক্তিগত প্ৰদৰ্শনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে একগোট হিচাপে প্ৰদৰ্শন কৰিব লাগিব, তেতিয়াহে দলটোৱে জয়ৰ মুখ দেখা পাব। মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছে প্ৰথম স্থানত তিনিওখন মেচতে পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হোৱা ছিজনৰ দুৰ্বল আৰম্ভণি কৰিছিল, যাৰ বাবে তেওঁলোকে এতিয়াও প্ৰতিযোগিতাখনত জয়ৰ মুখ দেখা পোৱা নাই। মুম্বাইয়ে প্ৰথমে দিল্লী কেপিটেলছৰ হাতত চাৰি উইকেটত পৰাজিত হয়। তাৰ পিছত ৰাজস্থান ৰয়েলছে তেওঁলোকক ২৩ ৰানত পৰাস্ত কৰে আৰু একেদৰে কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছে তেওঁলোকক পাঁচ উইকেটত পৰাস্ত কৰে। মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ বাবে এইটোও গুৰুত্বপূৰ্ণ যে তেওঁলোকৰ অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই কিছু ৰান সংগ্ৰহ কৰিব লাগিব। তেওঁ এতিয়ালৈকে তিনিখন মেচত মাত্ৰ ৪১, ১০ আৰু তিনি ৰান সংগ্ৰহ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।তিনিওখন মেচ হেৰুওৱা স্বত্বেও, কিছু খেলুৱৈয়ে ব্যক্তিগতভাৱে ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছে। ঈশান কিষাণে অৰ্ডাৰৰ শীৰ্ষত খেলি থকা অৱস্থাত ৮১, ৫৪ আৰু ১৪ ৰান কৰিছে আনহাতে তিলক বাৰ্মাই (২২, ৬১, ৩৮) মিডল অৰ্ডাৰত প্ৰভাৱ পেলাইছে। ডিৱাল্ড ব্ৰেভিছৰ (বেবী এবি নামেৰে জনাজাত) অন্তৰ্ভুক্তি আৰু ফিট হোৱাৰ পিছত দললৈ উভতি অহা সূৰ্যকুমাৰ যাদৱৰ আগমনে মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ বেটিং লাইন-আপ শক্তিশালী কৰিছে। সূৰ্যকুমাৰে কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছৰ বিৰুদ্ধে ৩৬ টা বলত ৫২ ৰান কৰিছিল। যোৱা মেচখনত পাঁচটা বলত অপৰাজিত ২২ ৰান কৰা প’লাৰ্ডে যিকোনো প্ৰতিপক্ষৰ বলিং আক্ৰমণৰ প্ৰতি ভাবুকি সৃষ্টি কৰিব পাৰে। মুম্বাইৰ বেটিং কিছু ভাল কিন্তু দলটোৰ বলিং উন্নত কৰা প্ৰয়োজন।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here