Home Main Stories নৱজ্যোত সিং সিদ্ধুক ২০২২ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে পঞ্জাৱ কংগ্ৰেছৰ মুৰব্বী হিচাপে...

নৱজ্যোত সিং সিদ্ধুক ২০২২ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে পঞ্জাৱ কংগ্ৰেছৰ মুৰব্বী হিচাপে নিযুক্তি

87
0

নতুন দিল্লীঃ এআইচিচিৰ মুৰব্বী ছোনিয়া গান্ধীয়ে দেওবাৰে (১৮ জুলাই) তাৎক্ষণিক ভাৱে পঞ্জাৱ প্ৰদেশ কংগ্ৰেছ কমিটিৰ সভাপতি হিচাপে নৱজ্যোত সিং সিদ্ধুক নিযুক্তি দিয়াৰ কথা ঘোষণা কৰে। ক্ৰিকেটাৰৰ পৰা ৰাজনীতিবিদ হোৱা সিদ্ধুক ৰাজ্যিক গোটৰ নতুন মুৰব্বী হিচাপে মনোনীত কৰা হৈছে। সিদ্ধুৰ উপৰিও সঙ্গত সিং গিলজিয়ান, সুখবিন্দৰ সিং ডেনি, পৱন গোৱেল আৰু কুলজিৎ সিং নাগ্ৰাকো পঞ্জাৱ প্ৰদেশ কংগ্ৰেছ কমিটিৰ কাৰ্যকৰী সভাপতি হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে। সিদ্ধু আৰু পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অমৰিন্দৰ সিঙৰ সৈতে অনুষ্ঠিত কংগ্ৰেছ হাইকমাণ্ডৰ কেইবাটাও বৈঠকৰ পিছত এই সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে, দুয়োৰে মাজত কিছু সময়ৰ পৰা বিবাদ চলি আছে।

“কংগ্ৰেছ সভাপতিয়ে নৱজ্যোত সিং সিদ্ধুক তাৎক্ষণিক ভাৱে পঞ্জাৱ প্ৰদেশ কংগ্ৰেছ কমিটিৰ সভাপতি হিচাপে নিযুক্তি দিছে। কংগ্ৰেছ সভাপতিয়ে সংগত সিং গিলজিয়ান, সুখবিন্দৰ সিং ডেনি, পৱন গোৱেল আৰু কুলজিৎ সিং নাগ্ৰাকো পঞ্জাৱ প্ৰদেশ কংগ্ৰেছ কমিটিৰ কাৰ্যকৰী সভাপতি হিচাপে নিযুক্তি দিছে,” কংগ্ৰেছৰ সাধাৰণ সম্পাদক কে চি বেণুগোপালে জাৰি কৰা বিবৃতিটোত কোৱা হৈছে। ১৭ জুলাইত পঞ্জাৱৰ দায়িত্বত থকা কংগ্ৰেছৰ সাধাৰণ সম্পাদক হৰিশ ৰাৱাটে মোহালিত মুখ্যমন্ত্ৰী কেপ্টেইন অমৰিন্দৰ সিঙক সাক্ষাৎ কৰে য’ত মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ৰাৱাটক আশ্বাস দিয়ে যে তেওঁ দলৰ হাইকমাণ্ডে লোৱা যিকোনো সিদ্ধান্তক সন্মান জনাব।

সিদ্ধু, যি অমৰিন্দৰ সিঙৰ মন্ত্ৰীসভাৰ অংশ আছিল কিন্তু ২০১৯ চনত তেওঁৰ দপ্তৰ সলনি হোৱাৰ পিছত পদত্যাগ কৰিছিল, তেওঁ ২০১৫ চনৰ বলিদানৰ ঘটনা আৰু পৰৱৰ্তী গুলীচালনাকে ধৰি বহুতো বিষয়ত অমৰিন্দৰ সিঙক সমালোচনা কৰি আহিছে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here