Home Main Stories বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম ইনিংছত নিউজিলেণ্ডৰ ৩২৮ ৰান

বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম ইনিংছত নিউজিলেণ্ডৰ ৩২৮ ৰান

421
0

মাউণ্ট মংগানুই (নিউজিলেণ্ড) ২ জানুৱাৰী: বাংলাদেশে যোৱা কেইবছৰমানত বিদেশৰ মাটিত তেওঁলোকৰ দিনটোৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন আগবঢ়াই দেওবাৰে ইয়াত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম ক্ৰিকেট টেষ্টৰ দ্বিতীয় দিনা তেওঁলোকৰ স্থিতি শক্তিশালী কৰিছে। নিউজিলেণ্ডৰ অন্তিম পাঁচ উইকেট ৭০ ৰানত দখল কৰি বাংলাদেশে আয়োজক দলৰ প্ৰথম ইনিংছ ৩২৮ ৰানতে সীমাবদ্ধ কৰি ৰাখে।আনহাতে, দিনটোৰ খেলৰ শেষত বাংলাদেশে দুটা উইকেটত ১৭৫ ৰান অর্জন কৰে।অপেনাৰ মাহমুদুল হাছান জয় (৭০ নট আউট) আৰু নাজমুল হোছেইন শান্তো (৬৪)য়ে দ্বিতীয় উইকেটৰ বাবে ১০৪ ৰানৰ অংশীদাৰী ত্বৰান্বিত কৰে। দিনটোৰ খেলৰ শেষত অধিনায়ক মমিনুল হকে আঠ ৰানত মাহমুদুলৰে খেলি আছে। শান্তোৱে তেওঁৰ দ্বাদশ টেষ্টত দ্বিতীয় অৰ্ধশতক অৰ্জন কৰে। তেওঁ দুটা শতকো অৰ্জন কৰিছে। দ্বিতীয় টেষ্ট খেলি থকা মাহমুদুলৰ এইটো তেওঁৰ প্ৰথম অৰ্ধশতক।বাংলাদেশ এতিয়াও ১৫৩ ৰানত পিছ পৰি আছে আৰু হাতত আঠটা উইকেট আছে।মাহমুদুলে শ্বাদমান ইছলামৰ (২২) সৈতে প্ৰথম উইকেটত ৪৩ ৰান যোগ কৰি দলটোক ভাল আৰম্ভণি দিয়ে। দুয়োজনে সফলতাৰে আয়োজক দলক ১৮ অভাৰতকৈ ওপৰৰ কবলত ৰাখিছিল।উল্লেখ্য যে কালি নিউজিলেণ্ডৰ হৈ ডেভন কনৱেই ১২২ ৰান সংগ্ৰহ কৰি চতুৰ্থ টেষ্টত দ্বিতীয়টো শতক অৰ্জন কৰে কিন্তু নিম্ন ক্ৰমটো আজি বিফল হয়। হেনৰী নিকোলছ ৭৫ ৰানত আউট হোৱা অন্তিমজন বেটছমেন আছিল।বাওঁহাতৰ বেগী বলাৰ শ্বৰিফুল ইছলামে (৬৯ ৰানত ৩ উইকেট) অলৰাউণ্ড শচীন ৰবীন্দ্ৰ (০৪)ক পেভিলিয়নলৈ প্ৰেৰণ কৰাৰ সময়ত অফ স্পিনাৰ মেহিদী হাছান মিৰাজে (৮৬ ৰাণলংত তিনিটা) কাইল জেফাৰচন (০৬), টিম চাউদি (০৬) আৰু নীল ৱাগনাৰ(০) ইনিংছ সমাপ্ত কৰে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here