Home ক্ৰীড়া চতুৰ্থ এছেজ টেষ্টৰ তৃতীয় দিনত আয়োজক ইংলেণ্ডৰ ৭ উইকেটত ২৫৮ ৰান

চতুৰ্থ এছেজ টেষ্টৰ তৃতীয় দিনত আয়োজক ইংলেণ্ডৰ ৭ উইকেটত ২৫৮ ৰান

111
0

চিডনী, ৭ জানুৱাৰী: চিডনীত অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু ইংলেণ্ডৰ মাজত অনুষ্ঠিত চতুৰ্থ এছেজ টেষ্টৰ তৃতীয় দিনৰ খেলৰ শেষত আয়োজক ইংলেণ্ডে তেওঁলোকৰ প্ৰথম ইনিংছত ৭ উইকেটত ২৫৮ ৰান সংগ্ৰহ কৰে।ইংলেণ্ড এতিয়াও অষ্ট্ৰেলিয়াৰ পৰা ১৫৮ ৰানত পিছ পৰি আছে আৰু তিনিটা উইকেট হাতত আছে। জনি বেয়াৰষ্টোৱে ইংলেণ্ডৰ হৈ প্ৰথম ইনিংছত সুন্দৰ বেটিং কৰিছিল। উইকেটবোৰ এফালৰ পৰা পৰি আছিল। তেনে সময়তে বেয়াৰষ্টোৱে দৃঢ়তাৰে থিয় হৈ অষ্ট্ৰেলিয়াৰ অধিনায়ক পেট কামিন্সৰ বলত এটা বাউণ্ডেৰী মাৰি শতক সংগ্ৰহ কৰিছিল।বেয়াৰষ্টোৱে ১৩৮ টা বলত ১০০ ৰান সম্পূৰ্ণ কৰিছিল। উল্লেখ্য যে বেয়াৰষ্টো হৈছে চলিত এছেজ শৃংখলাত শতক অৰ্জন কৰা প্ৰথম ইংলিছ খেলুৱৈ। যেতিয়া ইংলেণ্ডে ৩৬ ৰানত ৪ টা উইকেট হেৰুৱাইছিল তেতিয়া তেওঁ বেটিং কৰিবলৈ আহিছিল। কিন্তু এই পৰিস্থিতিত বেয়াৰষ্টোৱে সংগ্ৰাম কৰিছিল আৰু ইংলেণ্ডৰ ইনিংছ চম্ভালিছিল। তেওঁ ১০৩ ৰানত অপৰাজিত আছিল।বেয়াৰষ্টোৱে ২০১৮ চনৰ পৰা টেষ্টত শতক অৰ্জন কৰিছে। তেওঁৰ উপৰিও বেন ষ্টোকছে ও এক গুৰুত্বপূৰ্ণ মেচত ৬৬ ৰানৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ইনিংছ খেলিছিল। ষ্টোকছ আৰু বেয়াৰষ্টোৱে পঞ্চম উইকেটৰ বাবে ১৭৬ টা বলত ১২৮ ৰানৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ অংশীদাৰীত্ব কৰে।এই দুজনৰ উপৰিও মাৰ্ক উডে ৩৯ টা বলত ৪১ ৰান সংগ্ৰহ কৰে। তেওঁ অষ্ট্ৰেলিয়াৰ অধিনায়ক পেট কামিন্সৰ পৰা একেৰাহে ৩ টা বলত তিনিটা ছয় মাৰিছিল। অৱশ্যে, তেওঁৰ উইকেটো কামিন্সেও লৈছিল। পেট কামিন্স আৰু স্কট বোলাঞ্জে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ হৈ ২ টা কৈ উইকেট দখল কৰিছিল। আনহাতে মিচেল ষ্টাৰ্ক, কেমেৰুন গ্ৰীণ আৰু নাথান লায়নে ১-১ গ’লত সফলতা লাভ কৰে। অষ্ট্ৰেলিয়াই আগতে তেওঁলোকৰ প্ৰথম ইনিংছ ৪১৬/৮ ত ঘোষণা কৰিছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here