Home Main Stories পঞ্জাৱ চৰকাৰৰ আজিৰ পৰা দশম, একাদশ আৰু দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ বাবে বিদ্যালয় পুনৰ...

পঞ্জাৱ চৰকাৰৰ আজিৰ পৰা দশম, একাদশ আৰু দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ বাবে বিদ্যালয় পুনৰ খোলাৰ অনুমতি

168
0

চণ্ডিগড় ২৬ জুলাই : ৰাজ্যখনত কোভিড-১৯ ৰ ঘটনা হ্ৰাস হোৱাৰ সৈতে, পঞ্জাৱ চৰকাৰে সোমবাৰৰ পৰা (২৬ জুলাই) পৰা ১০, ১১ আৰু ১২ শ্ৰেণীৰ বাবে চৰকাৰ পৰিচালিত, অনুমোদিত, সহায়ক আৰু ব্যক্তিগত বিদ্যালয়সমূহ পুনৰ খোলাৰ অনুমতি দিছে। ৰাজ্যিক শিক্ষা বিভাগে দেওবাৰে এনে শিক্ষানুষ্ঠানসমূহৰ মুৰব্বীসকলৰ দ্বাৰা অনুসৰণ কৰিবলগা নিৰ্দেশনাৰ ওপৰত এক বিতং নথি জাৰী কৰিছিল। নিৰ্দেশনা অনুসৰি, কেৱল সম্পূৰ্ণৰূপে টিকাকৰণ কৰা শিক্ষক আৰু অ-শিক্ষক কৰ্মচাৰীসকলক ব্যক্তিগতভাৱে বিদ্যালয়ত উপস্থিত থাকিবলৈ অনুমতি দিয়া হ’ব। ইয়াৰ উপৰিও, শাৰীৰিক শ্ৰেণীত উপস্থিত থাকিব বিচৰা শিশুৱে লিখিত অভিভাৱকৰ সন্মতি দিব লাগিব।

অনলাইন শ্ৰেণীৰ বিকল্প অব্যাহত থাকিব। কোভিড-১৯ ৰ ঘটনা হ্ৰাস হোৱাৰ পিছত লকডাউন শিথিল কৰা হৈছিল পিছত ৰাজ্যখনত বিদ্যালয়সমূহ পুনৰ খোলাৰ সন্মতি দিয়া হৈছিল। সকলো কোভিড-১৯ প্ৰটোকল আৰু নিৰ্দেশনা অনুসৰণ কৰি বিদ্যালয়সমূহ পুনৰ মুকলি কৰা হৈছে। পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কেপ্তেইন অমৰিন্দৰ সিঙে কৈছিল যে যদি অহা সপ্তাহবোৰত মহামাৰীৰ পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণত থাকে, বাকী শ্ৰেণীসমূহো ২ আগষ্টৰ পৰা খুলিবলৈ অনুমতি দিয়া হ’ব। এই বছৰৰ মাৰ্চমাহত দ্বিতীয় কোভিড-১৯ ঢৌৰ প্ৰায় চাৰি মাহৰ পিছত আৰু প্ৰশাসনে প্ৰতিক্ৰিয়া স্বৰূপে সকলো শিক্ষানুষ্ঠান বন্ধ ৰখাৰ নিৰ্দেশ দিয়াৰ পিছত বিদ্যালয়সমূহ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে পুনৰ মুকলি হ’ব। বিদ্যালয়ৰ মুৰব্বীসকলক ইতিবাচক পৰীক্ষা কৰা সকলো শিক্ষাৰ্থী/শিক্ষক আৰু সম্পূৰ্ণ টিকাকৰণ কৰা সকলৰ তথ্য সংকলন কৰিবলৈও নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে। এই উদ্দেশ্যৰ বাবে, ই-পাঞ্জাৱ পৰ্টেলত এটা ‘কোভিড লিংক’ সক্ৰিয় কৰা হৈছে, যাক শিক্ষকসকলে দৈনিক আপডেট কৰিব লাগিব, আদেশটোত কোৱা হৈছে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here