Home ক্ৰীড়া কোৰিয়া অ’পেনৰ ছেমি ফাইনেলত পি ভি সিন্ধু

কোৰিয়া অ’পেনৰ ছেমি ফাইনেলত পি ভি সিন্ধু

245
0

চেঞ্চুন, ৮ এপ্ৰিল: শীৰ্ষ ভাৰতীয় শ্বাটলাৰ পি ভি সিন্ধু আৰু কিদাম্বি শ্ৰীকান্তে শুকুৰবাৰে ইয়াত  তেওঁলোকৰ নিজ নিজ মেচ জিকি কোৰিয়া অ’পেন ছুপাৰ ৫০০ বেডমিণ্টন টুৰ্ণামেণ্টৰ ছেমি ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে। দুবাৰৰ অলিম্পিক পদক বিজয়ী আৰু তৃতীয় শ্ৰেণীৰ সিন্ধুৱে মহিলাৰ একক কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত থাইলেণ্ডৰ বুচানান অংবামৰুংফানৰ বিৰুদ্ধে ২১-১০ ২১-১৬ ত জয় লাভ কৰে। তেওঁ এতিয়া পৰৱৰ্তী মেচখনত জাপানৰ চেনা কাৱাকামি আৰু দ্বিতীয় শ্ৰেণীৰ এন চেইঙৰ মাজৰ খেলখনৰ বিজয়ীৰে মুখামুখি হ’ব। বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপৰ ৰূপৰ পদক বিজয়ী শ্ৰীকান্তে স্থানীয় খেলুৱৈ চন ৱান হোৰ ওপৰত তিনিখন খেলত পুৰুষৰ একক প্ৰতিযোগিতাত বিজয়ী হয়। ইয়াৰ পূৰ্বে বিশ্ব ৰেংকিঙৰ শীৰ্ষস্থানত থকা দুয়োজন খেলুৱৈৰ মাজৰ খেলখনত শ্ৰীকান্তে তেওঁৰ শক্তিশালী আৰু সঠিক শ্বটৰ দ্বাৰা মাত্ৰ এঘণ্টাতকৈ ওপৰৰ কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত চন ৱান হোক ২১-১২ ১৮-২১ ২১-১২ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে। শ্ৰীকান্তৰ অভিলেখ এই কোৰিয়ান খেলুৱৈজনৰ বিৰুদ্ধে ৪-৭, যিটো তেওঁ আগৰ তিনিবাৰ হেৰুৱাইছিল। অৱশ্যে, ভাৰতীয় খেলুৱৈজনে শুকুৰবাৰে অধিক ভাল প্ৰদৰ্শন কৰে, দুবছৰৰ পিছত আন্তৰ্জাতিক বেডমিণ্টনলৈ প্ৰত্যাৱৰ্তন কৰি থকা চন ৱান হোক পৰাস্ত কৰে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here