Home ক্ৰীড়া মহিলা এছিয়ান কাপত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ অহা সকলো দলক কোৱাৰেন্টাইনৰ ৰেহাইৰ ঘোষণা

মহিলা এছিয়ান কাপত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ অহা সকলো দলক কোৱাৰেন্টাইনৰ ৰেহাইৰ ঘোষণা

120
0


নতুন দিল্লী, ৯ জানুৱাৰী: ভাৰত চৰকাৰে এএফচি (এছিয়ান ফুটবল ফেডাৰেচন) মহিলা এছিয়ান কাপত অংশগ্ৰহণ কৰা সকলো দল আৰু বিষয়াক কোৱাৰেন্টাইন থকাৰ পৰা ৰেহাই দিছে, কিয়নো তেওঁলোক এটা বায়-ববলৰ পৰা আন এটাত জড়িত হ’ব।এই তথ্য শনিবাৰে স্থানীয় আয়োজক সমিতিয়ে (এলঅ’চি) প্ৰদান কৰিছিল।ক’ভিড-১৯ ৰ সংক্ৰমণ বৃদ্ধি হোৱাৰ বাবে, ভাৰতে শুকুৰবাৰে আন্তৰ্জাতিক ভ্ৰমণকাৰীসকলৰ বাবে ইয়াৰ ভ্ৰমণ নিৰ্দেশনা সংশোধন কৰে, যাৰ বাবে ১১ জানুৱাৰীৰ পৰা অহা যাত্ৰীসকলক ঘৰটোত সাত দিন থাকিব লাগিব।এএফচি মহিলা এছিয়ান কাপ ২০ জানুৱাৰীৰ পৰা ৬ ফেব্ৰুৱাৰীলৈ ভাৰতৰ তিনিটা স্থান ক্ৰমে মুম্বাই, নৱী মুম্বাই আৰু পুনেত স্থানত অনুষ্ঠিত হ’ব।অল ইণ্ডিয়া ফুটবল ফেডাৰেচন (এআইএফএফ)ৰ সাধাৰণ সম্পাদক আৰু এলঅ’চিৰ সদস্য কুশল দাসৰ মতে, ইয়াত উপস্থিত হোৱাৰ পিছত ৰিপৰ্ট নিকেটিভ নোহোৱালৈকে সকলো অংশগ্ৰহণকাৰী দলে তেওঁলোকৰ নিজ নিজ দলৰ হোটেলৰ ভিতৰত থাকিব লাগিব।দাসে লগতে কয় যে এএফচি মহিলা এছিয়ান কাপত অংশগ্ৰহণ কৰা দলবোৰ বায়-ববলৰ পৰা আহিব আৰু ভাৰতলৈ আহিলে বায়-ববলৰ ভিতৰত স্থানান্তৰ কৰা হ’ব।তেওঁ কয়, ‘প্ৰাৰম্ভিক টেষ্টৰ ৰিপৰ্ট নহা পর্যন্ত ইয়ালৈ অহা সদস্যসকলক এককভাৱে ৰখা হ’ব। ৰিপৰ্ট নিকেটিভ হোৱাৰ পিছত, তেওঁলোকক কেৱল অনুশীলন আৰু খেলৰ বাবে যাবলৈ অনুমতি দিয়া হ’ব। ”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here