Home বিজ্ঞান ও প্রযুক্তি ৰেডক্লিফ লেবে গুৱাহাটীত উপগ্ৰহ পৰীক্ষাগাৰ মুকলি কৰে

ৰেডক্লিফ লেবে গুৱাহাটীত উপগ্ৰহ পৰীক্ষাগাৰ মুকলি কৰে

205
0

গণ বাৰ্তা, ক্রীড়া, গুৱাহাটী ১২ মাৰ্চ:– আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ আৰু ভাৰতৰ ৰেডক্লিফ লাইফটেকৰ এটা গোট ৰেডক্লিফ লেবে শেহতীয়াকৈ গুৱাহাটীত এটা উপগ্ৰহ পৰীক্ষাগাৰ মুকলি কৰিছে। নতুন সুবিধাটো প্ৰতিদিনে 1000 স্বাস্থ্য পেকেজৰ সৈতে 500 তকৈ অধিক পৰীক্ষা ৰখাৰ বাবে সুসজ্জিত আৰু অন্যান্য পৰীক্ষাবোৰ নয়ডাৰ কোম্পানীৰ ৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰসংগ পৰীক্ষাগাৰৰ পৰা প্ৰক্ৰিয়া কৰা হয়। পৰীক্ষাগাৰে নমুনা প্ৰাপ্ত কৰাৰ পিছত 8 ৰ পৰা 12 ঘণ্টাৰ দ্ৰুত পৰিৱৰ্তনৰ সময়ৰ ভিতৰত সকলো ৰোগ নিৰ্ণয় পৰীক্ষাৰ প্ৰতিবেদন প্ৰদান কৰে।সুবিধা, সামৰ্থ্য আৰু স্ক্ৰীণিং পৰীক্ষাৰ শুদ্ধতাৰ বাবে ঘৰসংগ্ৰহ ৰোগ নিৰ্ণয়ৰ বৃদ্ধি প্ৰত্যক্ষ কৰি, এইটো ৰেডক্লিফ লেবৰ দ্বাৰা একে দিনৰ পৰীক্ষাৰ ফলাফলৰ সৈতে সকলো ধৰণৰ স্বাস্থ্য স্ক্ৰীণিং সেৱা প্ৰদান কৰাৰ এক কৌশলগত পদক্ষেপ।এই শুভাৰম্ভ সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰি ৰেডক্লিফ লেবৰ প্ৰতিষ্ঠাপক ধিৰাজ জৈনে কয়, প্ৰতিজন ভাৰতীয়ৰ বাবে সুলভ মূল্যত ভাল মানদণ্ডৰ ৰোগ নিৰ্ণয় সেৱাৰ প্ৰৱেশাধিকাৰ আমাৰ অন্যতম মুখ্য মূলমন্ত্ৰ। গুৱাহাটী, উত্তৰ-পূব আৰু ভাৰতৰ আটাইতকৈ দ্ৰুতগতিত বিকশিত চহৰবোৰৰ ভিতৰত এটা হোৱাৰ বাবে, বৰ্ধিত স্বাস্থ্যসেৱাৰ চাহিদা পূৰণ কৰাটো আমাৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ আছিল। উত্তৰ-পূব অঞ্চলৰ আন সকলো চহৰ আৰু চহৰৰ সৈতে ভালদৰে সম্পৰ্কিত হোৱাৰ বাবে, আমি ৰোগীসকলক একে দিনৰ পৰীক্ষাৰ ফলাফল দিবলৈ সক্ষম হ’ম। আমি বুজি পাইছিলো যে ডাঙৰ পৰীক্ষা বাছনিৰ ক্ষেত্ৰত একেদিনাই বা পিছদিনা প্ৰতিবেদন দিয়াটো অত্যাৱশ্যকীয় হোৱাৰ বাবে কেন্দ্ৰীভূত পৰীক্ষাগাৰ এটা পৰ্যাপ্ত নহয়। সেয়েহে, আমি বিভিন্ন চহৰত উপগ্ৰহ পৰীক্ষাগাৰ স্থাপন কৰা আৰম্ভ কৰিলোঁ। গুৱাহাটী পৰীক্ষাগাৰটো ২০২৭ চনৰ ভিতৰত ৫০০ নিযুত ভাৰতীয়ক সেৱা আগবঢ়োৱাৰ আমাৰ লক্ষ্যৰ দিশত এক পদক্ষেপ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here