Home ক্ৰীড়া টীম ইণ্ডিয়াত অধিক যুৱ দ্ৰুত বলাৰ থকাটো উৎসাহজনক: ৰাহুল দ্ৰাবিড়

টীম ইণ্ডিয়াত অধিক যুৱ দ্ৰুত বলাৰ থকাটো উৎসাহজনক: ৰাহুল দ্ৰাবিড়

61
0

মুম্বাই, ২১ জুন: ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক ৰাহুল দ্ৰাবিড় আৰু প্ৰাক্তন বেগী বলাৰ ইৰফান পাঠানে অনুভৱ কৰে যে যুৱ দ্ৰুত বলাৰৰ সংখ্যাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, এইটো ভাৰতীয় ক্ৰিকেটৰ বাবে এক উত্তেজনাপূৰ্ণ সময় আৰু আশা কৰা হৈছে যে সেই খেলুৱৈসকলৰ মাজৰ কিছুমানে এই বছৰৰ শেষৰ ফালে অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া আইচিচি টি-২০ বিশ্বকাপত খেলিবলৈ আগবাঢ়িব পাৰে। আই পি এল ২০২২ ৰ সমাপ্তিৰ পিছত উদ্ভৱ হোৱা উল্লেখযোগ্য বেগী বলাৰসকলৰ ভিতৰত আছে উমৰণ মালিক যিয়ে ছানৰাইজাৰ্ছ হায়দৰাবাদৰ হৈ ১৫৭ কিলোমিটাৰ প্ৰতি ঘণ্টাত বলিং কৰিছিল, আনহাতে অৰ্শদীপ সিং, প্ৰসিদ্ধ কৃষ্ণা আৰু কুলদীপ সেনেও সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন দেখুৱাইছে। এতিয়ালৈকে ভাৰতীয় দলৰ সৈতে তেওঁৰ প্ৰশিক্ষণৰ কাৰ্যকাল আৰু কম সময়ৰ ভিতৰতে বহুতো অধিনায়ক আৰু দ্ৰুত বলাৰৰ সৈতে কাম কৰাৰ বিষয়ে কথা পাতি দ্ৰাবিড়ে কয়, ‘এইটো (প্ৰশিক্ষণ) যথেষ্ট ৰোমাঞ্চকৰ আছিল, ই ভাল হৈছে। এইটোপ্ৰত্যাহ্বানজনক আছিল, আমি যোৱা আঠ মাহত ছয়জন অধিনায়ক পাইছো, যিটো প্ৰকৃততে পৰিকল্পনা নাছিল, কিন্তু আমি খেলা খেলৰ সংখ্যাৰ প্ৰকৃতি, ই এক ক’ভিড প্ৰকৃতি, সেয়েহে বহুলোকে কাম কৰিব লগা হৈছে, ই যথেষ্ট আনন্দদায়ক। আন বহুতে নেতৃত্ব দিয়াৰ সুযোগ পাইছে, আমি গোটটোত অধিক শ্ৰেষ্ঠ ক্রিকেটাৰ সৃষ্টি কৰাৰ সুযোগ পাইছো।  দ্ৰাবিড়ে আই পি এলক আগন্তুক বছৰবোৰত ভাৰতীয় দলৰ হৈ খেলিবলৈ বহুত যুৱ বলাৰক লালন-পালন কৰাৰ কৃতিত্ব দিছিল। তেওঁ কয়-আমাৰ দ্ৰুত বলিং প্ৰতিভা (আই পি এলৰ সময়ত) দেখাটো অবিশ্বাস্য আছিল, বিশেষকৈ কিছুমান বলাৰৰ এনে (দ্ৰুত) গতি দেখি। বহুত যুৱক-যুৱতীয়ে তেওঁলোকৰ দক্ষতা দেখুৱাবলৈ সুযোগ পাইছিল আৰু তেওঁলোকৰ বহুতে ভাল আহিছিল। সেইবোৰ ভাৰতীয় ক্ৰিকেটৰ বাবে সঁচাকৈয়ে ভাল লক্ষণ, আহিবলগীয়া সময়বোৰ ৰোমাঞ্চকৰ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here