Home ৰাষ্ট্ৰীয়-আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় টি-২০ বিশ্বকাপৰ প্ৰস্তুতিৰ অবিচ্ছেদ্য অংশ হ’ব ঋষভ পন্ট: ৰাহুল দ্ৰাবিড়

টি-২০ বিশ্বকাপৰ প্ৰস্তুতিৰ অবিচ্ছেদ্য অংশ হ’ব ঋষভ পন্ট: ৰাহুল দ্ৰাবিড়

65
0

বাংগালুৰু , ২০ জুন: ভাৰতৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক ৰাহুল দ্ৰাবিড়ে স্পষ্ট কৰি দিছে যে তেওঁৰ দুৰ্বল ফৰ্মৰ বাবে সমালোচকৰ দ্বাৰা সমালোচনাৰ সন্মুখীন হোৱা উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঋষভ পন্ট এই বছৰৰ শেষৰ ফালে অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপৰ প্ৰস্তুতিৰ এক ডাঙৰ আৰু অবিচ্ছেদ্য অংশ। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে পাঁচখন খেলৰ টি-২০ শৃংখলাত দলটোক নেতৃত্ব দিয়া পণ্টে পাঁচটা ইনিংছত মাত্ৰ ৫৮ ৰান সংগ্ৰহ কৰিবলৈ সক্ষম হয়, যাৰ ফলত আটাইতকৈ চুটি ফৰ্মেটত তেওঁৰ স্থান সম্পৰ্কে প্ৰশ্ন উত্থাপন হয়। দ্ৰাবিড়ে অৱশ্যে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে পণ্টে দলটোত অব্যাহত থাকিব। পঞ্চম খন খেলত বৰষুণৰ বাবে শৃংখলাটো ২-২ ত সমতা অৰ্জন কৰাৰ পিছত দ্ৰাবিড়ে এখন সংবাদমেলত কয়, ‘ব্যক্তিগতভাৱে, তেওঁ আৰু কিছু ৰান সংগ্ৰহ কৰিবলৈ ভাল পালেহেঁতেন, কিন্তু ই ইয়াৰ সৈতে সম্পৰ্কিত নহয়। নিশ্চিতভাৱে তেওঁ পৰৱৰ্তী কেইমাহমানৰ ভিতৰত আমাৰ পৰিকল্পনাৰ এটা ডাঙৰ অংশ।’ মুখ্য প্ৰশিক্ষকৰ মতামত স্পষ্ট আছিল যে তেওঁ এজন খেলুৱৈক শৃংখলাৰ আধাৰত মূল্যাঙ্কন নকৰে, সেয়া বেটিং হওঁক বা অধিনায়কত্ব হওঁক। দ্ৰাবিড়ে কয়-মই সমালোচনামূলক মনোভাৱ ল’ব নিবিচাৰো। মাজৰ অভাৰত অলপ আক্ৰমণাত্মক ক্ৰিকেট খেলিব লাগিব। কেতিয়াবা দুখন বা তিনিখন খেলৰ আধাৰত মূল্যাঙ্কন কৰা কঠিন হয়। দৰাচলতে, দ্ৰাবিড় আইপিএলৰ সময়ত পণ্টৰ ১৫৮ তকৈ অধিক ষ্ট্ৰাইক ৰেটত প্ৰভাৱিত হৈছিল, য’ত উইকেটকিপাৰ বেটছমেনজনে দিল্লী কেপিটেলছৰ হৈ ৩৪০ ৰান সংগ্ৰহ কৰিছিল, যিটো আশা কৰা অনুসৰি নাছিল। দ্ৰাবিড়ে কয়, ‘মই ভাবো ষ্ট্ৰাইক ৰেটৰ ক্ষেত্ৰত আই পি এলত তেওঁৰ প্ৰদৰ্শন যথেষ্ট ভাল আছিল, যদিও গড়ৰ ক্ষেত্ৰত ই ভাল দেখা নাছিল। আই পি এলত, তেওঁ অধিক ভাল কৰিব বিচাৰিছিল (গড়ৰ ক্ষেত্ৰত) আৰু হয়তো তিনি বছৰ আগতে তেওঁ যথেষ্ট ৰান সংগ্ৰহ কৰি ভাল গড় অৰ্জন কৰিছিল। আশা কৰিছো যে তেওঁ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত এই সংখ্যাটো প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।’ পণ্টৰ অধিনায়কত্বৰ বিষয়ে দ্ৰাবিড়ে অনুভৱ কৰে যে শৃংখলাটোৰ প্ৰথম দুখন মেচত পৰাজিত হোৱাৰ পিছত দলটোক প্ৰত্যাৱৰ্তন কৰি তেওঁ ভাল ভূমিকা পালন কৰিছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here