Home ক্ৰীড়া এডিলেড আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় টেনিছ টুৰ্ণামেণ্টৰ পুৰুষ দ্বৈত খিতাপ জয় ৰোহন বোপান্না- ৰামকুমাৰ ৰামনাথনৰ

এডিলেড আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় টেনিছ টুৰ্ণামেণ্টৰ পুৰুষ দ্বৈত খিতাপ জয় ৰোহন বোপান্না- ৰামকুমাৰ ৰামনাথনৰ

120
0

মেলবৰ্ণ, ৯ জানুৱাৰী: এটিপি ট্যুৰত প্ৰথমবাৰৰ বাবে যুটি বান্ধি খেলা ভাৰতৰ ৰোহন বোপান্না আৰু ৰামকুমাৰ ৰামনাথনে দেওবাৰে ইভান ডোডিগ আৰু মাৰ্চেলো মেলোৰ শীৰ্ষ স্থানপ্ৰাপ্ত যুটিক পোনপটীয়া ছেটত পৰাস্ত কৰি এডিলেড আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় টেনিছ টুৰ্ণামেণ্টৰ পুৰুষৰ দ্বৈত খিতাপ জয় কৰে।ভাৰতৰ যুটিটোৱে এক ঘণ্টা ২১ মিনিটত ৭-৬ (৬) ৬-১ ব্যৱধানত জয়লাভ কৰে। ভাৰতীয় যুটিটোৱে চাৰিওটা ব্ৰেক পইণ্ট সুৰক্ষিত কৰিছিল, য’ত বিপক্ষৰ যুটিৰ চাৰ্ভ দুবাৰ ভাঙিছিল।এইটো বোপান্নাৰ ২০ তম এটিপি দ্বৈত খিতাপ আৰু ৰামকুমাৰৰ সৈতে প্ৰথম খিতাপ। ৰামকুমাৰে এই পৰ্যায়ত কেৱল দ্বিতীয়খন ফাইনেল খেলি আছিল। তেওঁ ২০১৮ চনত হল অফ ফেম টেনিছ চেম্পিয়নশ্বিপত ৰানাৰ্ছ-আপ হৈছিল।বোপান্না আৰু ৰামকুমাৰে খিতাপ জয়ৰ বাবে পুৰস্কাৰ হিচাপে ১৮,৭০০ডলাৰ লাভ কৰিছে। আনহাতে প্ৰত্যেকে ২৫০ ৰেংকিং পইণ্ট লাভ কৰিব।অষ্ট্ৰেলিয়ান অ’পেন কোৱালিফায়াৰৰ পূৰ্বে জয়ে ৰামকুমাৰৰ আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি কৰিব। তেওঁ আকৌ এবাৰ গ্ৰেণ্ড শ্লেম টুৰ্ণামেণ্টৰ একক শ্ৰেণীৰ মূল ড্ৰ’ত স্থান পাবলৈ প্ৰত্যাহ্বান জনাব।উল্লেখ্য যে বোপান্না আৰু ৰামকুমাৰে আৰম্ভণিতে ব্ৰেক পইণ্ট ৰক্ষা কৰিছিল আৰু তাৰ পিছত ভাল খেলিছিল। সপ্তম খেলখনত, মেলোৱে ৩০-০ ত সেৱা আগবঢ়াই আছিল যেতিয়া বোপান্নাই ডডিগৰ সোঁফালে চাৰ্ভিচ ৰিটাৰ্ণৰ সৈতে পইণ্ট অৰ্জন কৰি ফোৰহেণ্ড বিজয়ীৰ সৈতে ৩০-৩০ কৰে। বোপান্নাই পৰৱৰ্তী খেলখনত এটা ব্ৰেক পইণ্ট ৰক্ষা কৰে আৰু তাৰ পিছত সেৱাটো ৰক্ষা কৰি ইয়াক ৪-৪ কৰে। ইয়াৰ পিছত ৰামকুমাৰে তেওঁৰ চাৰ্ভ ৫-৬ ত ৰক্ষা কৰি প্ৰথম ছেটটো টাই-ব্ৰেকলৈ  আনে। বোপান্নাই মেলোৰ চাৰ্ভিচ ৰিটাৰ্ণত ৬-৬ ত কৰে আৰু তাৰ পিছত প্ৰথম ছেটটো জিকিছিল।দ্বিতীয় ছেটত, ভাৰতীয় দলে বিপক্ষ যুটিটোক কোনো সুযোগ নিদি জয়ী হয়।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here