Home Main Stories আফগানিস্তানত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ অভিযান বিফল হৈছে : ৰাছিয়া

আফগানিস্তানত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ অভিযান বিফল হৈছে : ৰাছিয়া

92
0

মস্কো ১৬ জুলাইঃ ৰাছিয়াই শুকুৰবাৰে কৈছিল যে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ আফগানিস্তানত ইয়াৰ অভিযানত ব্যৰ্থ হৈছে আৰু যুদ্ধবিধ্বস্ত দেশখনৰ দ্ৰুত অৱনতিৰ বাবে বিদেশী শক্তি প্ৰত্যাহাৰক দোষাৰোপ কৰিছে। আফগানিস্তানৰ তালিবানসকলে বিদেশী সৈন্য প্ৰত্যাহাৰৰ সুযোগ লৈ জিলা আৰু সীমান্ত পাৰ হৈছে আৰু প্ৰাদেশিক ৰাজধানী ঘেৰাও কৰিব পাৰিছে । ৰাছিয়াৰ বৈদেশিক মন্ত্ৰী ছেৰ্গেই লাভৰভে শুকুৰবাৰে কয় যে হোৱাইট হাউচে বিদেশী সৈন্যৰ প্ৰত্যাহাৰক “আটাইতকৈ ইতিবাচক ৰং”ত ৰং দিয়াৰ চেষ্টা কৰিছিল। আফগান ৰাষ্ট্ৰপতি আশ্ৰাফ ঘানিয়ে অংশগ্ৰহণ কৰা উজবেকিস্তানত অনুষ্ঠিত এখন সন্মিলনত তেওঁ সাংবাদিকসকলক কয়, “কিন্তু সকলোৱে বুজি পাইছে যে অভিযানটো বিফল হৈছে। লাভাৰভে আগতে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ আৰু নাটো সৈন্যৰ “খৰখেদাকৈ প্ৰত্যাহাৰ”ক দোষাৰোপ কৰিছিল আৰু আফগানিস্তানত নিৰাপত্তাৰ অৱনতি আৰু চুবুৰীয়া দেশসমূহলৈ অস্থিৰতা বিয়পি পৰাৰ সতৰ্কবাণী দিছিল। ৰাছিয়াৰ সংবাদ সংস্থাসমূহে প্ৰকাশ কৰা মন্তব্যত তেওঁ কয়, “শেহতীয়া দিনবোৰত আমি দুৰ্ভাগ্যবশতঃ আফগানিস্তানৰ পৰিস্থিতিৰ দ্ৰুত অৱনতি দেখিছো।”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here