Home ৰাষ্ট্ৰীয়-আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ৰাছিয়াত কোৰোনা মহামাৰীত এদিনত নিহত ১,০৭২ জন, ৩৫,৬৬০ জনৰ দেহত মাৰাত্মক ব্যাধি

ৰাছিয়াত কোৰোনা মহামাৰীত এদিনত নিহত ১,০৭২ জন, ৩৫,৬৬০ জনৰ দেহত মাৰাত্মক ব্যাধি

101
0

মস্কো, ২৫ অক্টোবৰ: ৰাছিয়াত কোৰোনা মহামাৰীয়ে পুনৰ ৰুদ্ৰ মূৰ্তি ধাৰণ কৰিছে৷ দেশখনত ২৪ ঘণ্টাত ৩৫,৬৬০ জনৰ দেহত কোভিড-১৯ ৰ উপস্থিতি ধৰা পৰিছে৷ যাৰ ফলত ৰাষ্ট্ৰীয় সংখ্যা জ্জ্ব,২৪১,৬৪৩ লৈ বৃদ্ধি পাইছে, চৰকাৰী নিৰীক্ষণ আৰু সঁহাৰি কেন্দ্ৰই দেওবাৰে উক্ত তথ্য প্ৰকাশ কৰে৷ নতুন চিঅ’ভিআইডি ঘটনাসমূহ এদিন আগতে ৩৭,৬৭৮ টাৰ পৰা হ্ৰাস পাইছিল, যাৰ ফলত মুঠ মুঠ সংখ্যা জ্জ্ব,২৪১,৬৪৩ লৈ বৃদ্ধি পাইছিল৷ যোৱা দিনটোত, ৮৫ টা ৰাছিয়ান অঞ্চলত ৩৫,৬৬০ টা কোভিড-১৯ ৰোগী নিশ্চিত কৰা হৈছিল, যাৰ ভিতৰত আছে নিদানিক লক্ষণ অবিহনে ৩,১৪৩ টা ঘটনা, কেন্দ্ৰই কয় যে বৃদ্ধিৰ হাৰ হৈছে ঙ্ম.৪৩ শতাংশ৷ মস্কোত প্ত,২৭৯ টা সংক্ৰমণৰ সৈতে সৰ্বাধিক সংখ্যক নতুন ৰোগী আছে, যি আগদিনা জ্জ,৮০৩ আছিল৷ ৰাছিয়াৰ ৰাজধানীৰ পিছত ছেইণ্ট পিটাৰ্ছবাৰ্গত ৩,২৯৭ জনৰ দেহত কোভিড-১৯ ৰ উপস্থিতি ধৰা পৰিছে৷ ৩,০৩০ টা ঘটনাৰ সৈতে, ২,৭৮৩ টাৰ পৰা বৃদ্ধি পাইছে৷ প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি কৰোনাভাইৰাছত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৰ,০৭২ জনলোকৰ মৃত্যু ঘটে৷ ২৪ ঘণ্টাত, ২২,৭৮৪ জন কোভিড-১৯ ৰোগীক সমগ্ৰ দেশৰ চিকিৎসালয়ৰ পৰা অব্যাহতি দিয়া হৈছিল, অৱশ্যে শনিবাৰে চ্ছ,০৭৭ আছিল, যাৰ ফলত মুঠ জ্জ,১৬৫,৯২১ জন হৈছিল৷ দেশজুৰি মৃত্যুৰ সংখ্যা ৰ,০৭২ ৰ পৰা ২,৩০,৬০০ লৈ বৃদ্ধি পাইছে৷ ছিনহুয়া সংবাদ সংস্থাই জনোৱা অনুসৰি পুনৰুদ্ধাৰ ২২,৭৮৪ বৃদ্ধি হৈ জ্জ,১৬৫,৯২১ হয়৷ ৰাজধানী চহৰ মস্কোত প্ত,২৭৯ টা নতুন কোভিড ঘটনা ৰখা হৈছে, যাৰ ফলত চহৰখনৰ কেছলোড ৰ,৭৬৬,৯২৯ লৈ গৈছে৷

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here