Home ক্ৰীড়া টি-২০ বিশ্বকাপত বৃহৎ জয়ৰে অভিযান আৰম্ভ আফগানিস্তানৰ : আফগানৰ স্পিনাৰ বলাৰ ওচৰত...

টি-২০ বিশ্বকাপত বৃহৎ জয়ৰে অভিযান আৰম্ভ আফগানিস্তানৰ : আফগানৰ স্পিনাৰ বলাৰ ওচৰত ধৰাশায়ী স্কটলেণ্ড

62
0

শ্বাৰজাহ, ২৬ অক্টোবৰ: অভিজ্ঞ ক্ৰিকেটাৰ নাজিবুল্লাজাদ জাদৰানৰ নেতৃত্বত টপ অৰ্ডাৰৰ বেটছমেনসকলৰ উপযোগী অৱদান আৰু অফ স্পিনাৰ মুজিব উৰ ৰহমানৰ পাঁচটা উইকেটৰ বাবে আফগানিস্তানে ১৩০ ৰানৰ ব্যৱধানত স্কটলেণ্ডক পৰাস্ত কৰি আইচিচি টি-২০ বিশ্বকাপত জয়ৰ আৰম্ভণি কৰিছে।আফগানিস্তানে ছুপাৰ ১২ৰ গ্ৰুপ ২ মেচত টছত জিকি প্ৰথমে বেটিং কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয় আৰু চাৰি উইকেটত ১৯০ ৰান সংগ্ৰহ কৰে, তাৰ পিছত কোৱালিফায়াৰত বাংলাদেশক পৰাস্ত কৰা স্কটলেণ্ডে ১০.২ অভাৰত আটাইকেইটা উইকেট হেৰুৱাই কেৱল ৬০ ৰানহে অর্জন কৰিবলৈ সক্ষম হয়। ৰানৰ ক্ষেত্ৰত এইটো আফগানিস্তানৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ টি-২০ জয়। আনহাতে এইটো টি-২০ বিশ্বকাপত দ্বিতীয় বৃহৎ জয়। সুন্দৰ বেটিং ইনিংছৰ অন্তিম বলত আউট হোৱাৰ আগতে জাদৰানে পাঁচটা চাৰি আৰু তিনিটা ছয়সহ ৩৪ টা বলত ৫৯ ৰান সংগ্ৰহ কৰিছিল। তেওঁ তৃতীয় উইকেটত ৰহমানুল্লাহ গুৰবাজৰ (৩৭ টা বলত ৪২ ৰান, এটা চাৰি, চাৰিটা ছয়) সৈতে ৮৭ ৰান যোগ কৰিছিল। ইয়াৰ পূৰ্বে অপেনাৰ হজৰতুল্লাহ জাজাই ৩০ টা বলত তিনিটা চাৰি আৰু একে সংখ্যক ছয়ৰ সহায়ত ৪৪ ৰান সংগ্ৰহ কৰিছিল।স্কটলেণ্ডৰ বেটছমেনসকলৰ ওচৰত আফগানিস্তানৰ স্পিন আক্ৰমণৰ কোনো উত্তৰ নাছিল। মুজিবে চাৰি অভাৰত ২০ ৰানত পাঁচটা উইকেট দখল কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত লেগ স্পিনাৰ ৰছিদ খানৰ যাদু দেখুৱাইছিল, যিয়ে ন ৰানত চাৰিটা উইকেট দখল কৰিছিল। বেগী বলাৰ নবীন উল হকে এটা উইকেট লৈছিল। স্কটলেণ্ডৰ মাত্ৰ তিনিজন বেটছমেন দুটা সংখ্যাত উপনীত হৈছিল। মুজিবে ইনিংছৰ চতুৰ্থ আৰু দ্বিতীয় অভাৰত সুন্দৰ বলিং প্ৰদৰ্শন দাঙি ধৰিছিল। তেওঁ হেট্ৰিকটো হেৰুৱাইছিল কিন্তু অধিনায়ক কাইল কইটজাৰ (১০), অভিজ্ঞ বেটছমেন কেলাম মেকল’ড আৰু ৰিচি বেৰিংটনক অভাৰৰ পেভিলিয়নলৈ প্ৰেৰণ কৰিছিল।ইয়াৰ পিছত মুজিবে স্কটলেণ্ডৰ হৈ সৰ্বাধিক স্ক’ৰ কৰা জৰ্জ মুনছেক বোল্ড কৰে আৰু তাৰ পিছত মাৰ্ক ৱাট (এটা) হিচাপে তেওঁৰ পঞ্চম উইকেট দখল কৰি কেৰিয়াৰৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰচেষ্টা কৰে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here