Home ক্ৰীড়া ৫ দেশৰ নিৰাপত্তা সংস্থাই নিউজিলেণ্ডক দিছিল নিৰাপত্তাৰ এলাৰ্ট :ক্ৰিকেট দলটো হোটেলৰ পৰা...

৫ দেশৰ নিৰাপত্তা সংস্থাই নিউজিলেণ্ডক দিছিল নিৰাপত্তাৰ এলাৰ্ট :ক্ৰিকেট দলটো হোটেলৰ পৰা ওলোৱা মাত্ৰই হ’ব ডাঙৰ সন্ত্ৰাসবাদীৰ আক্ৰমণ

45
0

নতুন দিল্লী, ১৯ ছেপ্টেম্বৰ: পাকিস্তানৰ ৰাৱালপিণ্ডিত ঘৰুৱা দলটোৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলাৰ প্ৰথমখন এদিনীয়া আৰম্ভ হোৱাৰ ঠিক আগতে নিৰাপত্তাজনিত কাৰণত খেলিবলৈ নিউজিলেণ্ড ক্ৰিকেট দলে অস্বীকাৰ কৰি সমগ্ৰ ভ্ৰমণসূচী বাতিল কৰাৰ বিষয়ে এক বৃহৎ তথ্য পোহৰলৈ আহিছে। মেচখন আৰম্ভ হোৱাৰ আগতে, এটা বা দুটা নহয়, কেইবাটাও নিৰাপত্তা সংস্থাই আক্ৰমণৰ খবৰ দিছিল আৰু কৈছিল যে নিউজিলেণ্ডৰ দলটো হোটেলৰ পৰা ওলাই অহাৰ লগে লগে এটা ডাঙৰ আক্ৰমণ হ’ব।মেচখন আৰম্ভ হোৱাৰ আগতে ৫ খন দেশৰ নিৰাপত্তা সংস্থাই আক্ৰমণৰ খবৰ দিছিল, যাৰ ভিতৰত আছে নিউজিলেণ্ড, কানাডা, আমেৰিকা যুক্তৰাজ্য, ইউকে আৰু অষ্ট্ৰেলিয়া। সংস্থাসমূহে কৈছিল যে শৃংখলাটোৰ প্ৰতি কিছু ভাবুকি আছিল যাৰ পিছত দুয়োখন দেশৰ চৰকাৰৰ পাৰস্পৰিক সন্মতিৰ সৈতে ইয়াক বাতিল কৰা হৈছিল। এনজেড হেৰাল্ডৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, মেচখন আৰম্ভ হোৱাৰ পূৰ্বে নিউজিলেণ্ডৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী জেচিণ্ডা আৰ্ডেন আৰু পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানৰ মাজত দীঘলীয়া আলোচনা হৈছিল যাৰ পিছত এদিনীয়া আৰু টি-২০ ভ্ৰমণ বাতিল কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছিল।নিউজিলেণ্ডৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে তেওঁৰ সকলো নিৰাপত্তা সংস্থাই সতৰ্ক কৰি দিছিল যে যদি কিৱি দলটোৱে হোটেলৰ পৰা এখোজ ওলাই যায় তেন্তে তেওঁলোকৰ ওপৰত আক্ৰমণ কৰা হ’ব পাৰে। উল্লেখ্য যে, এইটো পাকিস্তানৰ বাবে এক ডাঙৰ বিফলতাত কৈ কোনো কম নহয়, কিয়নো কিৱি খেলুৱৈসকলে পাকিস্তানৰ ভূমিত ১৮ বছৰৰ পিছত উপস্থিত হৈছিল। পাকিস্তানত ১৮ বছৰ আগতে কিৱি দলটোক আক্ৰমণ কৰা হৈছিল যাৰ পিছত দলটো এতিয়া খেলিবলৈ আহিছিল, কিন্তু দলটো এতিয়াও সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণৰ সন্মুখীন হৈ আছিল, যাৰ পিছত পাকিস্তানৰ সৈতে বাকী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় দলবোৰে তেওঁলোকৰ শৃংখলা বাতিল কৰিব পাৰে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here