Home ক্ৰীড়া টি-২০ বিশ্বকাপৰ পিছতো কোহলী অধিনায়ক হৈ থকাটো বিচাৰে শাৰ্দুল ঠাকুৰে

টি-২০ বিশ্বকাপৰ পিছতো কোহলী অধিনায়ক হৈ থকাটো বিচাৰে শাৰ্দুল ঠাকুৰে

50
0

নতুন দিল্লী, ১৯ ছেপ্টেম্বৰ: বিৰাট কোহলীয়ে শেহতীয়াকৈ  টি-২০ বিশ্ব কাপৰ পিছত খেলৰ আটাইতকৈ চুটি ফৰ্মেটত টীম ইণ্ডিয়াৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল।তেওঁৰ সিদ্ধান্তটো সকলো ক্ৰিকেট অনুৰাগীৰ বাবে এক আচৰিত ঘটনা আছিল। আনসকলৰ দৰে, ভাৰতৰ বেগী বলাৰ শাৰ্দুল ঠাকুৰকো কোহলীৰ ঘোষণাত আচৰিত কৰি তুলিছিল। শাৰ্দুলে কৈছে যে তেওঁ বিচাৰে যে টি-২০ বিশ্বকাপৰ পিছতো কোহলী অধিনায়ক হৈ থাকক। তেওঁ কয় যে কোহলীৰ সিদ্ধান্তটো যথেষ্ট আচৰিত। মই আশা কৰোঁ যে তেওঁ অব্যাহত ৰাখিব (টি-২০ বিশ্বকাপৰ পিছতো অধিনায়ক হিচাপে), কিন্তু তেওঁ যোৱা কেইবছৰমান ধৰি ভাৰতৰ হৈ ধাৰাবাহিকভাৱে খেলি আছে আৰু দলটোৰ নেতৃত্বত আছে। সম্ভৱতঃ, সেয়েহে তেওঁলোকে নিশ্চয় অনুভৱ কৰিছিল যে তেওঁ এতিয়া টি-২০ দলৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰা উচিত। টাইমছ অৱ ইণ্ডিয়াক দিয়া এক সাক্ষাৎকাৰত শাৰ্দুলে কয়, টি-২০ দলৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰাৰ পিছত মই তেওঁৰ সৈতে কথা পতা নাই। টি-২০ ট্ৰফী জিকাৰ পিছতহে মই তেওঁক অভিনন্দন জনাব বিচাৰো। কিন্তু তেতিয়া যেতিয়া আমি বিশ্বকাপ জিকিম। তেতিয়ালৈকে তেওঁ আমাৰ অধিনায়ক।তেওঁ আৰু কৈছে যে তেওঁ সৈতে মোৰ সম্পৰ্ক বহুত ভাল। আমি প্ৰায়ে বহুতো বস্তুৰ বিষয়ে কৌতুক কৰোঁ। কেতিয়াবা মই আনকি তেওঁৰ ভৰি টানিবলৈ চেষ্টা কৰোঁ, কিন্তু কেৱল তেতিয়াহে যেতিয়া তেওঁ ভাল মেজাজত থাকে। কাৰণ বহুতো বস্তু আছে যিবোৰ চম্ভালিব লাগিব। মই তেওঁৰ অধিনায়কত্বত খেলিবলৈ ভাল পাওঁ। কেতিয়াবা খেলপথাৰত আমাৰ মনোভাৱ বেলেগ বেলেগ  থাকে। তেওঁ এজন অতি সহায়ক খেলুৱৈ আৰু সদায় ১০০ শতাংশ প্ৰদৰ্শনক অনুপ্ৰেৰণা যোগাই। টি-২০ বিশ্বকাপৰ বাবে ১৫ জনীয়া দলৰ পৰা বাদ পৰা শাৰ্দুলে কয় যে তেওঁ হতাশ হৈছে, কিন্তু ৰিজাৰ্ভৰ অংশ হিচাপে তেওঁ কল-আপৰ বাবে সাজু থাকিব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here