Home Main Stories আগন্তুক সময়ত ভাৰতীয় মহিলা দলক নেতৃত্ব দিব স্মৃতি মান্ধানাই: মুখ্য প্ৰশিক্ষক ৰমেশ...

আগন্তুক সময়ত ভাৰতীয় মহিলা দলক নেতৃত্ব দিব স্মৃতি মান্ধানাই: মুখ্য প্ৰশিক্ষক ৰমেশ পাৱাৰ

44
0

গোল্ড কোষ্ট, ১১অক্টোবৰঃ ভাৰতীয় মহিলা দলৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক ৰমেশ পাৱাৰে নিশ্চিত কৰিছে যে অদূৰ ভৱিষ্যতে কলাত্মক বেটিং কৰা স্মৃতি মান্ধানাই ৰাষ্ট্ৰীয় দলৰ নেতৃত্ব দিব, কিয়নো তেওঁক সম্ভাৱ্য অধিনায়ক হিচাপে দেখা গৈছে। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতীয় দলৰ হতাশাজনক শৃংখলাৰ সময়ত মান্ধানাৰ প্ৰদৰ্শন দলৰ আন বেটছমেনসকলৰ তুলনাত বহুত ভাল আছিল। এদিনীয়া, টেষ্ট আৰু টি-২০ শৃংখলাৰ সামগ্ৰিক জয়ৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি ভাৰতে ভ্ৰমণটোত মাল্টি-ফৰ্মেট শৃংখলাটো ১১-৫ ব্যৱধানত পৰাজিত হয়। তৃতীয় টি-২০ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় মেচত ভাৰতীয় দলটোক ১৪ ৰানত পৰাজিত কৰাৰ পিছত পাৱাৰে কয়, ‘আমি তেওঁক অধিনায়ক হিচাপে দেখিছো। তেওঁ অদূৰ ভৱিষ্যতে দলটোৰ নেতৃত্ব বহন কৰিব। তেওঁ অৱশ্যে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে তেওঁ অধিনায়কত্বৰ পৰিৱৰ্তনৰ বাবে কোনো সময়সীমা নিৰ্ধাৰণ কৰা নাই। পঁচিশ বছৰীয়া মান্ধানাই শৃংখলাটোৰ সময়ত এদিনীয়া মেচত ৮৬ ৰান সংগ্ৰহ কৰাৰ পিছত এক ঐতিহাসিক দিবা-নৈশৰ টেষ্টত ১২৭ ৰান সংগ্ৰহ কৰে। তেওঁ দেওবাৰে তৃতীয় টি-২০ আন্তৰ্জাতিক খেলত ৫২ ৰান সংগ্ৰহ কৰিছিল।মান্ধানাক এজন সম্ভাৱ্য অধিনায়ক হিচাপে দেখা যায় কাৰণ তেওঁ দলৰ যুৱ খেলুৱৈসকলৰ বাবে অনুপ্ৰেৰণা বুলি তেওঁ কয়। লগতে পাৱাৰে টি-২০ দলৰ উপ-অধিনায়কগৰাকীক প্ৰশংসা কৰি কয়-তেওঁ দলৰ বহু যুৱ খেলুৱৈক অনুপ্ৰাণিত কৰে। টেষ্টত তেওঁ যিধৰণে বেটিং কৰিছিল, বিশেষকৈ লাইটৰ পোহৰত, আশ্চৰ্যজনক আছিল। আমি জানিছিলো যে তেওঁ এগৰাকী ভাল অধিনায়ক হিচাপে প্ৰমাণিত হ’ব। পাৱাৰ সুখী যে দল পৰিচালনাই ইংলেণ্ড আৰু অষ্ট্ৰেলিয়া ভ্ৰমণত যুৱ আৰু অভিজ্ঞ খেলুৱৈসকলক যথেষ্ট সুযোগ দিবলৈ সক্ষম হৈছিল। ভাৰতীয় দলৰ প্ৰাক্তন অফ স্পিনাৰ জনে আৰু কয়, ‘বিশ্বকাপ জিকিবলৈ আমাক সকলো ধৰণৰ খেলুৱৈৰ প্ৰয়োজন। আমি এনে এটা সন্ধিক্ষণত থিয় হৈ আছোঁ য’ত মিতালী আৰু ঝুলন কোনো সময়ত বাহিৰত থাকিব লগা হৈছে। আমি মেঘনা সিং আৰু ৰেণুকা ঠাকুৰৰ দৰে যুৱ বলাৰসকলৰৰে চেষ্টা কৰিছিলো আমি আমাৰ খেলুৱৈসকলক লৈ কৰা চেষ্টাত সফল হৈছিলোঁ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here