Home ক্ৰীড়া আইচিচিৰ শ্ৰেষ্ঠ মহিলা টি-২০ দলত স্থান লাভ স্মৃতি মান্ধানাৰ

আইচিচিৰ শ্ৰেষ্ঠ মহিলা টি-২০ দলত স্থান লাভ স্মৃতি মান্ধানাৰ

151
0

ডুবাই, ২০ জানুৱাৰী: ভাৰতৰ তাৰকা অপেনাৰ স্মৃতি মান্ধানাই ২০২১ চনত ক্ৰিকেটৰ আটাইতকৈ চুটি ফৰ্মেটত সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন দাঙি ধৰাৰ বাবে বুধবাৰে বছৰটোৰ আন্তৰ্জাতিক ক্ৰিকেট পৰিষদৰ (আইচিচি) শ্ৰেষ্ঠ মহিলা টি-২০ দলত স্থান লাভ কৰে, কিন্তু ভাৰতীয় পুৰুষ ক্ৰিকেটাৰে ইয়াত স্থান লাভ কৰিব নোৱাৰিলে। টি-২০ ফৰ্মেটত, ভাৰতৰ উপ-অধিনায়ক আৰু বাওঁহাতৰ বেটছমেন মান্ধানাৰ ২০২১ চনত ৩১.৮৭ গড়ে ২৫৫ ৰান শীৰ্ষ স্ক’ৰ আছিল।২৫ বছৰীয়া বেটছমেনজনে নখন খেলত দুটা অৰ্ধশতক অৰ্জন কৰি দলটোক নিয়মীয়া দ্ৰুত আৰম্ভণি প্ৰদান কৰে। এই সময়ছোৱাত, তেওঁৰ ষ্ট্ৰাইক ৰেট আছিল ১৩১.৪৪।ইয়াত স্থান লাভ কৰা মান্ধানা দলটোৰ একমাত্ৰ ভাৰতীয়।ইংলেণ্ডৰ বহুতো খেলুৱৈয়ে দলটোত স্থান পাইছে আৰু নেট স্কিৱাৰক দলটোৰ অধিনায়ক হিচাপে মনোনীত কৰা হৈছে। ইংলেণ্ডৰ অভিজ্ঞ অলৰাউণ্ডাৰ স্কিৱাৰে যোৱা বছৰটোত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল। মিডল অৰ্ডাৰত বেটিং কৰি তেওঁ অৰ্ধশতকৰ পৰা মুঠ ১৫৩ ৰান সংগ্ৰহ কৰে আৰু লগতে ২০.২০ গড়ে ১০ টা উইকেট দখল কৰে।ইংলেণ্ডৰ টেমি বিউটিফুলক ইনিংছ আৰম্ভ কৰাৰ দায়িত্ব অৰ্পণ কৰা হৈছে। ত্ৰিশ বছৰীয়া বিউমণ্টে নিয়মীয়াকৈ ইংলেণ্ডক এক কাৰ্যকৰী আৰম্ভণি দিছে। তেওঁ ৩৩.৬৬ গড়ে তিনিটা অৰ্ধ-শতকৰ সহায়ত নখন খেলত ৩০৩ ৰান সংগ্ৰহ কৰে। দলটোত থকা ইংলেণ্ডৰ আন খেলুৱৈসকল হৈছে ডেনি ৱাট, উইকেটকিপাৰ এমি জোনছ আৰু স্পিনাৰ ছফি এলেষ্টন। আয়াৰলেণ্ডৰ গেবি লুইছ, দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ লৰা ভলৱাৰ্ট, শ্বাবনিম ইছমাইল আৰু মেৰিগেন কেপ আৰু জিম্বাবোৱেৰ লৰেন ফিৰিয়ে প্লেয়িং ইলেভেনত স্থান লাভ কৰিছে।২০২১ বৰ্ষৰ আইচিচিৰ শ্ৰেষ্ঠ পুৰুষৰ টি-২০ দলত কোনো ভাৰতীয়ই স্থান পোৱা নাই। দলটোত পাকিস্তানৰ তিনিজন খেলুৱৈৰ নাম অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে, যাৰ ভিতৰত আছে অধিনায়ক বাবৰ আজম, যাক দলটোৰ অধিনায়কত্ব দিয়া হৈছে। টি-২০ বিশ্বকাপত উৎকৃষ্ট প্ৰদৰ্শন কৰা অপেনাৰ মহম্মদ ৰিজৱান আৰু শ্বাহিন আফ্ৰিদিও দলত আছে।অষ্ট্ৰেলিয়াৰ টি-২০ বিশ্বকাপ খিতাপত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰা অলৰাউণ্ডাৰ মিচেল মাৰ্শ আৰু বেগী বলাৰ জছ হেজলউডও দলৰ অংশ, আনহাতে দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ এডেন মাৰ্ক্ৰাম, ডেভিদ মিলাৰ আৰু তাব্ৰেজ চামচিকো দলত স্থান দিয়া হৈছে।আইচিচি মহিলা টি-২০ বৰ্ষৰ দলঃ স্মৃতি মান্ধানা, টেমি বিউমন্ট, ডেনি ৱাট, গেবি লুইছ, নেট শ্বিভাৰ (অধিনায়ক), এমি জোনছ, লৰা ৱুলৱাৰ্ট, মেৰিজেন কেপ, ছফি এলেষ্টন, লৰেন ফিৰি আৰু শ্বাবনিম ইছমাইল।আইচিচি পুৰুষৰ টি-২০ দল অফ দা ইয়েৰঃ জছ বাটলাৰ, মহম্মদ ৰিজৱান, বাবৰ আজম (অধিনায়ক), এডেন মাৰ্ক্ৰাম, মিচেল মাৰ্শ, ডেভিড মিলাৰ, তাব্ৰেজ চামচি, জছ হেজলউড, ভানিন্দু হাছৰাঙ্গা, মুস্তাফিজুৰ ৰহমান আৰু শ্বাহিন আফ্ৰিদি।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here