Home ক্ৰীড়া ২০২২ত টি-২০ ক্ৰিকেটত সৰ্বাধিক ৰান সংগ্ৰহকাৰী তালিকাৰ শীৰ্ষত সূৰ্যকুমাৰ যাদৱ

২০২২ত টি-২০ ক্ৰিকেটত সৰ্বাধিক ৰান সংগ্ৰহকাৰী তালিকাৰ শীৰ্ষত সূৰ্যকুমাৰ যাদৱ

175
0

নতুন দিল্লী, ২৬ ছেপ্টেম্বৰ: ভাৰতীয় বেটছমেন সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে এই বছৰ টি-২০ ক্ৰিকেটত সৰ্বাধিক ৰান সংগ্ৰহকাৰী হিচাপে পৰিগণিত হৈছে। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে তিনিখন খেলৰ টি-২০ শৃংখলাৰ অন্তিম আৰু নিৰ্ণায়ক খেলখনত ৬৯ ৰানে তেওঁক এই পইণ্টলৈ লৈ আহিছে। ইয়াত বিশেষ কথাটো হ’ল যে সূৰ্যকুমাৰে এই বছৰটোত ১৮০+ ষ্ট্ৰাইক ৰেটত ৰান সংগ্ৰহ কৰিছে। সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে এই বছৰ টি-২০ আন্তৰ্জাতিক খেলৰ ২০ টা ইনিংছত ৩৭.৮৮ ৰ বেটিং গড় আৰু ১৮২.৮৪ ৰ ষ্ট্ৰাইক ৰেটত ৬৮২ ৰান সংগ্ৰহ কৰিছে। এই সময়ছোৱাত তেওঁ এটা শতক আৰু চাৰিটা অৰ্ধ-শতক অৰ্জন কৰিছে। তেওঁ এই বছৰ টি-২০ত সৰ্বাধিক ছয় ৰ সৈতে বেটছমেন। এই বছৰ এতিয়ালৈকে, তেওঁ ৪২ টা ছয় মাৰিছে। সূৰ্যকুমাৰ যাদৱৰ পিছত নেপালৰ দীপেন্দ্ৰ সিঙে (৬২৬) ২০২২ চনত সৰ্বাধিক টি-২০ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ৰান সংগ্ৰহ কৰাৰ তালিকাত আছে। চেক গণৰাজ্যৰ চাবাৱন দাভিজি (৬১২) তৃতীয় স্থানত আছে। অৱশ্যে, দুৰ্বল দলৰ বিৰুদ্ধে খেলি থাকোতে এই দুয়োজন বেটছমেনে এই ৰান সংগ্ৰহ কৰিছে। পাকিস্তানৰ মহম্মদ ৰিজৱান (৫৫৬) আৰু ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ নিকোলাছ পুৰাণ (৫৫৩) এই তালিকাৰ চাৰি নম্বৰত আছে। ৰোহিত শৰ্মাই এই বছৰ ২০ খন খেলত ২৭.৬১ ৰ বেটিং গড় আৰু ১৪৭.০৪ ৰ ষ্ট্ৰাইক ৰেটত ৪৯৭ ৰান সংগ্ৰহ কৰিছে। ২০২২ চনত সূৰ্যকুমাৰৰ পিছত তেওঁ দ্বিতীয় সৰ্বাধিক ৰাণ সংগ্ৰহকাৰী। ৰোহিত শৰ্মাৰ পিছত শ্ৰেয়াছ আয়াৰ (৪৪৯), হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া (৪৩৬) আৰু বিৰাট কোহলী (৪৩৩) এই তালিকাত আছে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here