Home ক্ৰীড়া পেৰিছ অলিম্পিক ২০২৪ত বক্সিঙৰ অৱস্থানক লৈ উদ্বেগ প্ৰকাশ আন্তৰ্জাতিক অলিম্পিক সমিতিৰ

পেৰিছ অলিম্পিক ২০২৪ত বক্সিঙৰ অৱস্থানক লৈ উদ্বেগ প্ৰকাশ আন্তৰ্জাতিক অলিম্পিক সমিতিৰ

109
0

লুচানে, ১৬ ছেপ্টেম্বৰ: আন্তৰ্জাতিক অলিম্পিক সমিতিয়ে আন্তৰ্জাতিক বক্সিং সংস্থাৰ (এআইবিএ) অপাৰেটিং গাঁথনি, বিত্তীয় পৰিস্থিতি আৰু স্কোৰিং প্ৰণালীৰ ‘অমীমাংসিত’ বিষয়বোৰ উল্লেখ কৰি বুধবাৰে পেৰিছ অলিম্পিক ২০২৪ত বক্সিঙৰ অৱস্থানক লৈ গভীৰ উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰে।এআইবিএৰ সভাপতি ওমৰ ক্ৰেমলেভলৈ লিখা এখন পত্ৰত আইঅ’চিৰ সঞ্চালক প্ৰধান ক্ৰিষ্টোফাৰ ডি কেপাৰে কয় যে অলিম্পিক প্ৰতিষ্ঠানৰ কাৰ্যবাহী পৰিষদে তেওঁক আৰু তেওঁৰ মুখ্য নৈতিক বিষয়াক পৰিস্থিতিটোৰ ওপৰত পৰৱৰ্তী পদক্ষেপ ল’বলৈ কৈছে। ইয়াৰ চাৰি পৃষ্ঠাৰ পত্ৰখনত, আইঅচিয়ে ইয়াৰ পৰিচালনা, বিত্ত আৰু ৰেফাৰী আৰু বিচাৰ প্ৰণালীৰ ওপৰত এআইবিএ-ৰ দ্বাৰা কৰা কামৰ ওপৰত অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰিছে। ৰিঅ’ অলিম্পিক ২০১৬ ৰ পৰা এই সকলোবোৰ ঘটনাৰ তীব্ৰ তদন্ত চলি আছে।পত্ৰখনত কোৱা হৈছে, “ওপৰোক্ত ভিত্তিত, আইঅ’চি কাৰ্যবাহী পৰিষদে পুনৰ পেৰিছ অলিম্পিক গেমছ ২০২৪ ত বক্সিঙৰ স্থান আৰু ভৱিষ্যতৰ অলিম্পিক গেমছ ইভেণ্টক লৈ গভীৰ উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰিছে।আইঅচিয়ে স্বীকাৰ কৰিছিল যে এআইবিএয়ে উন্নত পৰিচালনাৰ দিশত এখোজ আগবাঢ়িছে কিন্তু আন বহুতো সমস্যা আছে যিবোৰ এতিয়াও সমাধান হোৱা নাই।’

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here