Home ক্ৰীড়া বিগত আইপিএলৰ তুলনাত ৩৩ শতাংশ হ্ৰাস দৰ্শকৰ সংখ্যা

বিগত আইপিএলৰ তুলনাত ৩৩ শতাংশ হ্ৰাস দৰ্শকৰ সংখ্যা

426
0

নতুন দিল্লী, ৮ এপ্ৰিল: আইপিএলৰ বাবে এটা আঘাতভৰা খবৰ প্ৰকাশ পাইছে। য’ত প্ৰতিযোগিতাখনৰ দৰ্শকৰ সংখ্যা যোৱা বছৰৰ তুলনাত প্ৰায় ৩৩ শতাংশ হ্ৰাস পাইছে। আইপিএল ২০২২ ৰ ১৫ খন খেল খেলা হৈছে। যদি প্ৰতিযোগিতাখনৰ পইণ্ট তালিকালৈ লক্ষ্য কৰা যায় তেন্তে কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছ এই মুহূৰ্তত প্ৰতিযোগিতাখনৰ শীৰ্ষত আছে। তেওঁলোকৰ ৬ পইণ্ট আছে। আনহাতে, লক্ষ্ণৌ ছুপাৰ জায়াণ্টছৰো ৬ পইণ্ট আছে, কেকেআৰ নেট ৰান ৰেটত তেওঁলোকতকৈ আগবাঢ়ি আছে। আই পি এলৰ প্ৰথম সপ্তাহটোও শেষ হৈছে আৰু ইয়াৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এটা বেয়া খবৰ আছে। যোৱা বছৰৰ তুলনাত আই পি এলৰ দৰ্শকৰ সংখ্যা যথেষ্ট হ্ৰাস পাইছে। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, আগৰ ছিজনৰ তুলনাত আৰম্ভণি সপ্তাহত এইবাৰ ৩৩ শতাংশ দৰ্শক হ্ৰাস হৈছে। এইটো বিচিচিআইৰ বাবে এটা বিফলতা। গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ’ল যে আই পি এলৰ মিডিয়া অধিকাৰৰ বাবে নিবিদা প্ৰস্তুত কৰা হৈছে। আশা কৰা হৈছে এটা অভিলেখ চুক্তি হ’ব। কিন্তু কম দৰ্শকেও ইয়াৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। যদি আই পি এলৰ আগৰ ছিজনবোৰ লক্ষ্য কৰে, প্ৰতি বছৰে টিআৰপি বৃদ্ধি হোৱা দেখা গৈছিল। ভাৰতত ক্ৰিকেট অনুসৰণ কৰা আৰু ভাল পোৱা লোকৰ সংখ্যা যথেষ্ট বেছি। কিন্তু ৩৩ শতাংশ হ্ৰাস উদ্বেগজনক। বাৰ্কৰ ডাটাৰ প্ৰতি দৃষ্টি দিয়া হয় তেন্তে, প্ৰথম সপ্তাহৰ ৮ খন মেচত টিভিআৰ স্কোৰ হৈছে ২.৫২। যোৱা বছৰ একে নম্বৰ আছিল ৩.৭৫। অৰ্থাৎ, ই প্ৰায় ৩৩ শতাংশ হ্ৰাস পাইছে। ২০২০ চনত, নম্বৰ আছিল ৩.৮৫।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here