Home ক্ৰীড়া আৰম্ভ হ’ল ফ্ৰেন্স অ’পেন ছুপাৰ ৭৫০ বেডমিণ্টন টুৰ্ণামেণ্ট: অংশগ্ৰহণ সিন্ধু, ছাইনা নেহুৱাল,...

আৰম্ভ হ’ল ফ্ৰেন্স অ’পেন ছুপাৰ ৭৫০ বেডমিণ্টন টুৰ্ণামেণ্ট: অংশগ্ৰহণ সিন্ধু, ছাইনা নেহুৱাল, সমীৰ বাৰ্মা,কিদাম্বি শ্ৰীকান্তৰ

63
0

পেৰিছ, ২৫ অক্টোবৰ: আজিৰে পৰা আৰম্ভ হৈছে ফ্ৰেন্স অ’পেন ছুপাৰ ৭৫০ বেডমিণ্টন টুৰ্ণামেণ্ট। ইয়াত অলিম্পিকত দুটা পদক অৰ্জন কৰা ভাৰতীয় তাৰকা পি ভি সিন্ধুৱে নিজৰ দুৰ্বলতা আঁতৰাই নিজৰ প্ৰদৰ্শনত ধাৰাবাহিকতা আনিবলৈ চেষ্টা কৰিব।সিন্ধু যোৱা সপ্তাহত ডেনমাৰ্ক অ’পেনৰ কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত কোৰিয়াৰ এন চেয়াঙৰ হাতত পৰাজিত হৈছিল। এইটো দুমাহৰ ভিতৰত তেওঁৰ প্ৰথম প্ৰতিযোগিতা আছিল।ফ্ৰেন্স অ’পেনত, ২৬ বছৰীয়া ভাৰতীয় তাৰকাজন পুনৰ আক্ৰমণাত্মক হ’ব লাগিব আৰু খিতাপ জিকিব লগা হ’লে তেওঁৰ প্ৰতিৰক্ষা শক্তিশালী কৰিব লাগিব। সিন্ধুৱে প্ৰথমখন খেলত ডেনমাৰ্কৰ জুলি ডাৱাল জেকবছনৰ সৈতে খেলিব। তেওঁ ডেনমাৰ্কৰ লাইন ক্ৰিষ্টোফাৰসেন আৰু থাইলেণ্ডৰ বুচানান অংবামৰাংফান বা স্কটলেণ্ডৰ ক্ৰিষ্টি গিলমাৰৰ সৈতে খেলিব পাৰে।উবেৰ কাপত আঘাতপ্ৰাপ্ত হোৱা আৰু ডেনমাৰ্ক অ’পেনৰ প্ৰথম ৰাউণ্ডত বাহিৰ হোৱা ছাইনা নেহুৱালে প্ৰথম ৰাউণ্ডত জাপানৰ চাকায়া তাকাহাচীৰ সৈতে মুখামুখি হ’ব। পুৰুষৰ একক মেচত সকলোৰে দৃষ্টি সমীৰ বাৰ্মাৰ ওপৰত থাকিব। মধ্য প্ৰদেশৰ ২৫ বছৰীয়া যুৱকজনে যোৱা সপ্তাহত বিশ্বৰ তৃতীয় নম্বৰ এণ্ডাৰ্ছ এণ্টনছেনক বিচলিত কৰিছিল। তেওঁ ইণ্ডোনেছিয়াৰ টমি চুগিয়াৰ্টোৰ বিৰুদ্ধে কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলখেলৰ পৰা নাম প্ৰত্যাহাৰ কৰিব লগা হৈছিল।তেওঁ ইণ্ডোনেছিয়াৰ ষষ্ঠ শ্ৰেণীৰ জনাথন ক্ৰিষ্টিৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথমখন খেল জিকিবলৈ নিজৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ খেল প্ৰদৰ্শন কৰিব লাগিব। কিদাম্বি শ্ৰীকান্তে প্ৰথম ৰাউণ্ডত জাপানৰ কেণ্টো মোমোটাৰ হাতত যোৱা সপ্তাহৰ পৰাজয়ৰ প্ৰতিশোধ লোৱাৰ সুযোগ পাব। আন এখন খেলত লক্ষ্য সেনে ভাৰতৰে বি চাই প্ৰনীতৰ সৈতে খেলিব। আন ভাৰতীয় খেলুৱৈসকলৰ ভিতৰত এইচ এছ প্ৰণয়ে চীনা টাইপেইৰ চো তিয়ান চেন, সৌৰভ বাৰ্মাৰ পঞ্চম শ্ৰেণীৰ এণ্টনি চিনিচুকা গিংটিং আৰু পাৰুপল্লী কাশ্যপে ফ্ৰান্সৰ ব্ৰাইছ লেভাৰ্ডেজৰ মুখামুখি হ’ব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here