Home ৰাষ্ট্ৰীয়-আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সম্পূৰ্ণৰূপে টিকাকৰণ কৰা বিদেশী লোকক বিমানত উৰাৰ বাবে সন্মতি প্ৰকাশ আমেৰিকাৰ

সম্পূৰ্ণৰূপে টিকাকৰণ কৰা বিদেশী লোকক বিমানত উৰাৰ বাবে সন্মতি প্ৰকাশ আমেৰিকাৰ

245
0


ৱাশ্বিংটন, ৮ নৱেম্বৰ: ২০ মাহৰ ভ্ৰমণ নিষেধাজ্ঞাৰ পিছত, আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰই সোমবাৰৰ পৰা চিঅ’ভিআইডি-১৯১ বিৰুদ্ধে সম্পূৰ্ণৰূপে টিকাকৰণ কৰা বিদেশী দৰ্শনাৰ্থীসকলৰ বাবে ইয়াৰ ভূমি আৰু বিমান সীমা পুনৰ মুকলি কৰি দিছে৷ আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰই সোমবাৰে টিকাকৰণ কৰা আন্তৰ্জাতিক ভ্ৰমণকাৰীসকলৰ বাবে ইয়াৰ দুৱাৰ মুকলি কৰি দিছে, ২০ মাহধৰি দেশৰ বাহিৰত বন্ধ হৈ থকা বহুতো দৰ্শনাৰ্থীক আদৰণি জনাইছে, চিএনএনৰ বাতৰি অনুসৰি৷ আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ মুখ্যতঃ বিস্তৃত, অৱশ্যে কিছুমান ৰাজ্যিক আৰু স্থানীয় নিষেধাজ্ঞা আছে যিএতিয়াও প্ৰযোজ্য৷ উদাহৰণ স্বৰূপে, হাৱাই, ইলিনয়, নিউ মেি’কো, নেভাডা, অৰেগন আৰু ৱাশ্বিংটনত মুখা আদেশ আছে৷ ৱাশ্বিংটন, ডিচি আৰু পুয়েৰ্টো ৰিকোক ভিতৰৰ ৰাজহুৱা স্থানত মুখা প্ৰয়োজন৷ নিউয়ৰ্ক আৰু চান ফ্ৰান্সিস্কোকে ধৰি কিছুমান চহৰত, ৰে©ু†ৰেণ্টকে ধৰি ভিতৰৰ ৰাজহুৱা স্থানৰ বাবে ভেকছিনৰ প্ৰয়োজনীয়তা আছে,৷ আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত প্ৰৱেশৰ কিছুমান কঠোৰ প্ৰয়োজনীয়তা থকা হাৱাই এতিয়া আন্তৰ্জাতিক বিমান ভ্ৰমণৰ বাবে নতুন ফেডাৰেল নিয়মৰ সৈতে সংগতি ৰাখিব৷ যদিও ৰাজ্যখনত ক্ষমতাৰ সীমাবদ্ধতা হ্ৰাস পাইছে, তথাপিও কিছু সীমা আছে৷ আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ আশাকৰা বেছিভাগ আন্তৰ্জাতিক ভ্ৰমণকাৰীৰ বাবে টিকাকৰণ কৰাটো মুখ্য প্ৰয়োজনীয়তা৷

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here