Home ক্ৰীড়া বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে টেষ্ট শৃংখলা দখল ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ

বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে টেষ্ট শৃংখলা দখল ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ

167
0

গ্ৰছ আইলেট (ছেইণ্ট লুচিয়া), ২৮ জুন: ৱেষ্ট ইণ্ডিজে সোমবাৰে ইয়াত অনুষ্ঠিত দ্বিতীয় ক্ৰিকেট টেষ্টত বাংলাদেশক ১০ উইকেটত পৰাস্ত কৰি দুখন খেলৰ শৃংখলা ২-০ত দখল কৰে। আয়োজক ৱেষ্ট ইণ্ডিজে চাৰি দিনৰ ভিতৰত দুয়োখন টেষ্টত জয় লাভ কৰে। বৰষুণৰ বাবে সোমবাৰে প্ৰথম দুটা অধিৱেশন খেলিব পৰা নগ’ল। অৱশ্যে, যেতিয়া বাংলাদেশ দলটোৱে ছয় উইকেটত ১৩২ ৰানত খেলিবলৈ নামিছিল, খেলখনৰ ফলাফল মাত্ৰ ১২ অভাৰত আহিছিল। যেতিয়া বাংলাদেশে দিনটোৰ খেল আৰম্ভ কৰিছিল, তেওঁলোকে ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ প্ৰথম ইনিংছৰ স্ক’ৰৰ পৰা ৪২ ৰানত পিছ পৰি আছিল। বাংলাদেশে ন অভাৰত ৫৪ ৰান যোগ কৰিছিল আৰু গোটেই দলটো ১৮৬ ৰানত আউট হৈছিল। নুৰুল হাছানে ৫০ টা বলত ৬০ ৰান কৰি অপৰাজিত আছিল। ৱেষ্ট ইণ্ডিজক জয়ৰ বাবে ১৩ ৰানৰ প্ৰয়োজন আছিল, যিটো অপেনাৰ জন কেম্পবেল (৯ নট আউট) আৰু অধিনায়ক ক্ৰেগ ব্ৰেথৱেটে (৪ নট আউট) ১৭ টা বলত অৰ্জন কৰিছিল। টেষ্ট ক্ৰিকেটত এইটো বাংলাদেশৰ ১০০ তম পৰাজয়। প্ৰথমে বেটিং কৰি দলটোৱে ২৩৪ ৰান সংগ্ৰহ কৰিছিল, যাৰ প্ৰতিক্ৰিয়াস্বৰূপে ৱেষ্ট ইণ্ডিজে প্ৰথম ইনিংছত ৪০৮ ৰান সংগ্ৰহ কৰিছিল। তৃতীয় অধিৱেশনত, যেতিয়া খেল আৰম্ভ হয়, মেহেদী হাছান মিৰাজে এটা চাৰিৰে একাউণ্টটো খুলিছিল কিন্তু আলজাৰি জোছেফৰ পৰৱৰ্তী বলত আউট হৈছিল। জেডেন চিলেছে একেটা অভাৰত তেওঁলোকৰ একাউণ্ট নোখোলাকৈ ইবাদাত হোছেইন আৰু শ্বৰিফুল ইছলামক পেভিলিয়নলৈ প্ৰেৰণ কৰি বাংলাদেশক দুবাৰ আঘাত দিছিল। চিলেছ, যোচেফ আৰু কেমাৰ ৰোচে তিনিটাকৈ উইকেট দখল কৰে। উল্লেখ্য যে তিনিখন টি-২০ আৰু তিনিদিনীয়া আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৃংখলা শনিবাৰৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here