Home Main Stories টকিঅ’ অলিম্পিক ২০২০ : জাপানী কিশোৰী মোমিজী নিচিয়া প্ৰথম মহিলা অলিম্পিক স্কেটবৰ্ড...

টকিঅ’ অলিম্পিক ২০২০ : জাপানী কিশোৰী মোমিজী নিচিয়া প্ৰথম মহিলা অলিম্পিক স্কেটবৰ্ড চেম্পিয়ন

149
0

টকিঅ’ ২৬ জুলাই : জাপানৰ মোমিজি নিচিয়া ইতিহাসৰ আটাইতকৈ কম বয়সীয়া ব্যক্তিগত অলিম্পিক চেম্পিয়ন সকলৰ ভিতৰত এগৰাকী হৈ পৰিছে যেতিয়া তেওঁ সোমবাৰে ১৩ বছৰ আৰু ৩৩০ দিন বয়সত উদ্বোধনী মহিলা স্কেটবৰ্ডিং স্বৰ্ণ জয় কৰিছিল। নিচিয়াই ব্ৰাজিলৰ ৰশ্চা লিয়ালতকৈ আগবাঢ়ি গৈছিল – যি ১৩ বছৰ আৰু ২০৩ দিনত সৰ্বকনিষ্ঠ ব্যক্তিগত অলিম্পিক চেম্পিয়ন হ’ব পাৰিলেহেঁতেন – আৰু জাপানৰ ১৬ বছৰীয়া ফুনা নাকায়ামা।

নিচিয়াই ১৫.২৬ ৰাণ কৰিবলৈ ট্ৰিক্স শাখাত অভিনয় কৰিছিল আৰু স্কেটবৰ্ডিঙে অলিম্পিকত আত্মপ্ৰকাশ কৰাৰ লগে লগে আয়োজকসকলক ৰাস্তাৰ অনুশাসনৰ ক্লিন-চুইপ দিছিল। তাইৰ প্ৰদৰ্শনে জাপানৰ সতীৰ্থ য়ুটো হোৰিগোমৰ প্ৰতিফলন ঘটাইছিল, যি দেওবাৰে এক অত্যাশ্চৰ্য কৌশলৰ সৈতে পুৰুষৰ খিতাপ জিকিছিল। ১৯৩৬ চনৰ বাৰ্লিন গেমছত ১৩ বছৰ আৰু ২৬৮ দিনত ৩ মিটাৰ স্প্ৰিংবৰ্ড জয় কৰাৰ পিছত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ডাইভাৰ মাৰ্জৰি গেষ্ট্ৰিং আটাইতকৈ কম বয়সীয়া ব্যক্তিগত অলিম্পিক চেম্পিয়ন হৈ আছে। স্কেটাৰসকলৰ প্ৰত্যেকৰে সঁজুলিত দুটা ৪৫ ছেকেণ্ডৰ ৰাণ আৰু এটা-অফ কৌশলত পাঁচটা শ্বট থাকে। সাতটাৰ ভিতৰত তেওঁলোকৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ চাৰিটা নম্বৰে তেওঁলোকৰ অন্তিম মুঠ ৰাণ কৰে। স্কেটবৰ্ডিং হৈছে টকিঅ’ত আত্মপ্ৰকাশ কৰা চাৰিটা ক্ৰীড়াৰ ভিতৰত এটা, লগতে কম বয়সীয়া দৰ্শকৰ বাবে অলিম্পিক অনাৰ প্ৰচেষ্টাৰ অংশ হিচাপে চাৰ্ফিং, স্পোৰ্ট ক্লাইম্বিং আৰু কাৰাটে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here