Home ক্ৰীড়া ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক হ’ব বিচাৰিছে টম মুডিয়ে

ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক হ’ব বিচাৰিছে টম মুডিয়ে

49
0

ছিডনী, ১১অক্টোবৰঃ অষ্ট্ৰেলিয়াৰ প্ৰাক্তন অলৰাউণ্ডাৰ টম মুডিয়ে চতুৰ্থবাৰৰ বাবে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষকৰ পদৰ বাবে আবেদন কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।FoxSports.com.au প্ৰতিবেদন অনুসৰি বিশ্বৰ প্ৰখ্যাত প্ৰশিক্ষকে ভাৰতীয় দলৰ প্ৰশিক্ষক পদৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখিছে, যিটো টি-২০ বিশ্বকাপৰ পিছত ৰবি শাস্ত্ৰীৰ কাৰ্যকালৰ শেষত খালী হৈ পাৰিব। ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ (আই পি এল)ত ছানৰাইজাৰ্ছ হায়দৰাবাদৰ সৈতে বৰ্তমান ক্ৰিকেট সঞ্চালক হিচাপে কাম কৰি থকা ৫৬ বছৰীয়া মুডিয়ে ভৱিষ্যতে ভাৰতীয় দলৰ প্ৰশিক্ষক হ’বলৈ আগ্ৰহ দেখুৱাইছে।তেওঁ ইয়াৰ আগতে ২০১৭ আৰু ২০১৯ কে ধৰি তিনিবাৰ ভাৰতীয় প্ৰশিক্ষকৰ পদৰ বাবে আবেদন কৰিছিল কিন্তু তেওঁৰ নাম কেতিয়াও বিবেচনা কৰা হোৱা নাছিল।ভাৰতীয় মুখ্য প্ৰশিক্ষক হিচাপে শাস্ত্ৰীৰ কাৰ্যকাল কেৱল টি-২০ বিশ্বকাপলৈকে আৰু ৫৯ বছৰীয়া প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰজনে ইতিমধ্যে স্পষ্ট কৰি দিছে যে তেওঁ সেৱা সম্প্ৰসাৰণৰ বাবে নিবিচাৰিব। ভাৰতীয় ক্ৰিকেট ব’ৰ্ডে (বিচিচিআই) এতিয়া নতুন প্ৰশিক্ষকৰ সন্ধানত আছে।মুডি ২০১৩ চনৰ পৰা ২০১৯ চনলৈ ছানৰাইজাৰ্ছৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক আছিল আৰু ইয়াৰ মাজতে ফ্ৰেঞ্চাইজিটোৱে ২০১৬ চনত ইয়াৰ একমাত্ৰ খিতাপও জিকিছিল। তেওঁৰ স্থানত ইংলেণ্ড বিশ্বকাপ বিজয়ী প্ৰশিক্ষক ট্ৰেভাৰ বেলিছে ছানৰাইজাৰ্ছ প্ৰশিক্ষক হিচাপে নিযুক্তি দিছিল কিন্তু ফ্ৰেঞ্চাইজিৰ দ্বাৰা ক্ৰিকেট সঞ্চালক হিচাপে তেওঁ নিযুক্ত হৈছিল। তেওঁ শ্ৰীলংকাৰ দলটোকো প্ৰশিক্ষণ দিছে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here