Home ক্ৰীড়া ফিফা বিশ্বকাপত ডেনমাৰ্কৰ সৈতে ড্ৰ’ মেচ খেলিলে টিউনিচিয়াই

ফিফা বিশ্বকাপত ডেনমাৰ্কৰ সৈতে ড্ৰ’ মেচ খেলিলে টিউনিচিয়াই

114
0

আল ৰিয়ান, ২২ নৱেম্বৰঃ ফিফা বিশ্বকাপ ফুটবলত মঙলবাৰে টিউনিচিয়াই ইউৰোপিয়ান চেম্পিয়নশ্বিপৰ ছেমি ফাইনেলিষ্ট ডেনমাৰ্কৰ সৈতে গ’লবিহীন ড্ৰ’ মেচ খেলে। চলিত প্ৰতিযোগিতাখনৰ এইখন প্ৰথম গ’লবিহীন খেল। আৰ্জেণ্টিনাৰ বিৰুদ্ধে চৌদি আৰৱৰ অসন্তুষ্ট জয়ৰ পিছত গ্ৰুপ ডি-ৰ এই খেলখনৰ সময়ত ষ্টেডিয়ামখন তিউনিচিয়ান সমৰ্থকেৰে ভৰি পৰিছিল। টিউনিচিয়া হৈছে প্ৰথমবাৰৰ বাবে উপসাগৰীয় ৰাষ্ট্ৰত অনুষ্ঠিত হোৱা বিশ্বকাপত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰা অঞ্চলটোৰ চাৰিটা দলৰ ভিতৰত এটা আৰু ডেনমাৰ্কক ড্ৰ’ত ৰখাটো তেওঁলোকৰ বাবে এক সাফল্য। খেলখনৰ সময়ত টিউনিচিয়াই অধিক সঠিক সুযোগ সৃষ্টি কৰিছিল। দলটোৱে দ্বিতীয়াৰ্ধৰ আৰম্ভণিতে আগবাঢ়ি যোৱাৰ ওচৰলৈ আহিছিল কিন্তু ডেনমাৰ্কৰ গ’লৰক্ষক কাস্পাৰ শ্মিচেলে এটা সুন্দৰ প্ৰদৰ্শনৰে গ’লটো বাধা আৰোপ কৰে। এই খেলখনৰ সৈতে ডেনমাৰ্কৰ ক্ৰিষ্টিয়ান এৰিক্সনে ডাঙৰ প্ৰতিযোগিতালৈ উভতি আহে। প্ৰায় ডেৰ বছৰ আগতে ইউৰো ২০২০ ৰ এখন খেলৰ সময়ত তেওঁ হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হৈছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here