Home Main Stories VIDEO | প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালক নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ নতুন মন্ত্ৰীসভাত অন্তৰ্ভুক্ত

VIDEO | প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালক নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ নতুন মন্ত্ৰীসভাত অন্তৰ্ভুক্ত

294
0

নতুন দিল্লী ৭ জুলাইঃ বুধবাৰে অসমৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালক প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ নতুন মন্ত্ৰীসভাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হয়। সোণোৱাল ২০১৬ চনৰ পৰা যোৱা মাহলৈকে বিজেপি নেতৃত্বাধীন অসম চৰকাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী আছিল। যদিও বিজেপি নেতৃত্বাধীন মিত্ৰজোঁট ক্ষমতালৈ ঘূৰি আহিছিল, সোণোৱালক মুখ্যমন্ত্ৰী দায়িত্ব প্ৰদান কৰা নাছিল আৰু তেওঁৰ ঠাইত ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই স্থান লৈছিল। অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে দায়িত্ব লোৱাৰ আগতে, সোণোৱাল ২০১৪ চনৰ পৰা ২০১৬ চনলৈ মোডী চৰকাৰৰ কেন্দ্ৰীয় ক্ৰীড়া মন্ত্ৰী আছিল। তেওঁ ইয়াৰ পূৰ্বে দক্ষতা বিকাশ আৰু উদ্যোগৰ বাবে কেন্দ্ৰীয় ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী (স্বতন্ত্ৰ দায়িত্ব) হিচাপে আৰু প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ অধীনত ক্ৰীড়া আৰু যুৱ পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰী হিচাপে কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰিছিল । ছাত্ৰ ৰাজনীতিৰ পৰা আৰম্ভ কৰি তেওঁ ৩ দশক ধৰি ৰাজহুৱা জীৱনত আছে। সোণোৱাল গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা এলএলবি কৰিছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here