Home অসম দক্ষিণ আফ্ৰিকা ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিব বিৰাট কোহলী

দক্ষিণ আফ্ৰিকা ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিব বিৰাট কোহলী

68
0
Virat Kohli of Royal Challengers Bangalore before the start of match 31 of the TATA Indian Premier League 2022 (IPL season 15) between the Lucknow Super Giants and the Royal Challengers Bangalore held at the DY Patil Stadium in Mumbai on the 19th April 2022 Photo by Deepak Malik / Sportzpics for IPL

নতুন দিল্লী, ১২ মে’: দুৰ্বল ফৰ্মৰ সৈতে যুঁজি থকা বিৰাট কোহলীক দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে আগন্তুক পাঁচখন খেলৰ টি-২০ শৃংখলাৰ বাবে বিশ্ৰাম দিয়া হ’ব। আশা কৰা হৈছে যে এই বিৰতিটোৱে ইংলেণ্ড ভ্ৰমণৰ আগতে কোহলীৰ ভাগৰ আঁতৰাই নিব। জানিব পৰা মতে চেতন শৰ্মা নেতৃত্বাধীন ৰাষ্ট্ৰীয় বাছনি সমিতিয়ে ভাৰতৰ এক নম্বৰ বেটছমেনক খেলৰ পৰা কিছু সময়ৰ বাবে বিশ্ৰাম ল’বলৈ অনুমতি দিব, কিয়নো তেওঁ যোৱা দুমাহ ধৰি ‘বায়-ববল’ত যথেষ্ট সময় অতিবাহিত কৰি আহিছে। কোহলীয়ে তেওঁৰ কেৰিয়াৰৰ এটা বেয়া পৰ্যায়ৰ মাজেৰে আগবাঢ়ি আছে, তেওঁ প্ৰায় তিনি বছৰত শতক অৰ্জন কৰা নাই। বিচিচিআইৰ এজন জ্যেষ্ঠ বিষয়াই পিটিআইক নাম প্ৰকাশ নকৰাৰ চৰ্তত কয়, ‘দক্ষিণ আফ্ৰিকা শৃংখলাৰ বাবে বিৰাট কোহলীক বিশ্ৰাম দিয়াৰ সম্ভাৱনা আছে। তেওঁ যথেষ্ট ক্ৰিকেট খেলি আছে আৰু দীৰ্ঘদিন ধৰি ‘বায়-ববল’ত আছে।’ কোহলী আৰু অন্যান্য জ্যেষ্ঠ খেলুৱৈসকলৰ সন্দৰ্ভত কয় যে এইটো এটা নীতিগত সিদ্ধান্ত যে তেওঁলোকক সময়ে সময়ে বিৰতি দিয়া হ’ব। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ দলটোৱে ৯ ৰ পৰা ১৯ জুনলৈ পাঁচখন খেলৰ টি-২০ শৃংখলা খেলিবলৈ ভাৰতলৈ আহিব। দিল্লী, কটক, বিশাখাপত্তনম, ৰাজকোট আৰু বেংগালুৰুত খেলসমূহ অনুষ্ঠিত হ’ব। উল্লেখ্য যে  ভাৰতে জুন-জুলাইত ইউকে ভ্ৰমণ কৰিব। প্ৰথমে তেওঁলোকে আয়াৰলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে টি-২০ শৃংখলা আৰু তাৰ পিছত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে এখন টেষ্ট খেলিব (২০২১ শৃংখলাৰ পঞ্চম টেষ্ট সম্পূৰ্ণ কৰিব) আৰু ছয়খন হোৱাইট বলৰ মেচ খেলিব। ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগৰ ফ্ৰেঞ্চাইজি ৰয়েল চেলেঞ্জাৰ্ছ বাংগালোৰৰ (আৰচিবি) বাবে কোহলী দুৰ্বল ফৰ্মত আছে। তেওঁ এক ৰান নকৰাকৈ তিনিবাৰ আউট হৈছিল, আনহাতে ২১৬ ৰানৰ সময়ত, তেওঁ কেৱল এবাৰহে ৫০ তকৈ অধিক ৰান যোগ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে। তেওঁৰ ১২ খন খেলত গড় ১৯.৬৩ আছে। বহুবাৰ বিৰতি লোৱা খেলুৱৈসকলে ফৰ্মলৈ উভতি অহাত সহায় কৰে আৰু সম্ভৱতঃ কোহলীক একে বিৰতিৰ প্ৰয়োজন। প্ৰাক্তন মুখ্য প্ৰশিক্ষক ৰবি শাস্ত্ৰীয়ে ইতিমধ্যে স্পষ্ট কৰি দিছে যে কোহলীক খেলৰ পৰা দীঘলীয়া বিৰতিৰ প্ৰয়োজন।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here