Home ৰাষ্ট্ৰীয়-আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় এছিয়া কাপত ভাৰতীয় দলৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষকৰ দায়িত্বত ভিভিএছ লক্ষ্মণ

এছিয়া কাপত ভাৰতীয় দলৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষকৰ দায়িত্বত ভিভিএছ লক্ষ্মণ

227
0

নতুন দিল্লী, ২৫ আগষ্ট: ভাৰতে দেওবাৰে পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে এছিয়া কাপত তেওঁলোকৰ প্ৰথমখন খেল খেলিব। টীম ইণ্ডিয়াই ইয়াৰ বাবে প্ৰস্তুতি আৰম্ভ কৰিছে। মুখ্য প্ৰশিক্ষক ৰাহুল দ্ৰাবিড় কোৰোনাত সংক্ৰমিত হোৱাৰ পিছত ভ্ৰমণৰ পৰা বাহিৰ হৈছে। ইয়াৰ মাজতে বিচিচিআইয়ে এতিয়া নতুন মুখ্য প্ৰশিক্ষক নিযুক্ত কৰিছে। বিচিচিআইয়ে ভিভিএছ লক্ষ্মণক এছিয়া কাপ ২০২২ ৰ অন্তৱৰ্তীকালীন মুখ্য প্ৰশিক্ষক হিচাপে নিযুক্তি দিছে।আয়াৰলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলাৰ পিছত লক্ষ্মণক জিম্বাবোৱে ভ্ৰমণৰ বাবে ষ্টেণ্ড-ইন প্ৰশিক্ষক কৰা হৈছিল। ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেট একাডেমীৰ (এনচিএ) মুৰব্বী লক্ষ্মণে জিম্বাবোৱেৰ পৰা ভাৰতলৈ উভতি অহাৰ কথা আছিল কিন্তু এতিয়া ইউএইত উপস্থিত হৈছে। এছিয়া কাপৰ বাবে নিৰ্বাচিত নোহোৱা খেলুৱৈসকল ঘৰলৈ উভতি আহিছে। লক্ষ্মণৰ সৈতে ডুবাইত উপ-অধিনায়ক কে এল ৰাহুল, দীপক হুডা আৰু আবেশ খান আছিল। বিচিচিআইৰ সচিব জয় শ্বাহে কয় যে দ্ৰাবিড় ক’ভিড পজিটিভ হৈছে। তেওঁ টীম ইণ্ডিয়া ডুবাইলৈ যোৱাৰ আগতে ৰাহুলক কোৰোনা পৰীক্ষাত সংক্ৰমিত অৱস্থাত পোৱা গৈছিল। তেওঁৰ মৃদু লক্ষণ আছে আৰু বিচিচিআইৰ চিকিৎসা দলৰ দ্বাৰা চোৱাচিতা কৰা হৈছে। দ্ৰাবিড়ে দলটোৰ সৈতে বৰ্তমানৰ বাবে ইউএই লৈ ভ্ৰমণ নকৰে। কোৰোনাৰ পৰা আৰোগ্য হোৱাৰ পিছত, দ্ৰাবিড়ে ভাৰতীয় দলত যোগদান কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here