‘প্ৰতিবাৰেই কংগ্ৰেছে মোক গালি-গালাজ কৰিছে, মানুহে তেওঁলোকক উপযুক্ত উত্তৰ দিছে’, প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী।

623

‘প্ৰতিবাৰেই কংগ্ৰেছে মোক গালি-গালাজ কৰিছে, মানুহে তেওঁলোকক উপযুক্ত উত্তৰ দিছে’, কৰ্ণাটকৰ নিৰ্বাচনী সমাৱেশৰ পৰা প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ আক্ৰমণ। কৰ্ণাটকৰ বিধানসভা নিৰ্বাচন আগুৱাই যোৱাৰ বাবে ৰাজ্যখন জয় কৰিবলৈ হাহাকাৰ কৰিছে বিজেপিয়ে। আজি কৰ্ণাটকৰ বিদাৰত নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰত বিৰোধী কংগ্ৰেছৰ বিৰুদ্ধে মোডীয়ে মুখামুখি হয়। নিৰ্বাচনী পৰ্যায়ৰ পৰাই উন্নয়নৰ বাৰ্তা দি কংগ্ৰেছক লক্ষ্য কৰি লৈছিল মোদীয়ে। আজিৰ দিনটোত তেওঁ কয় যে, “গালি-গালাজ কংগ্ৰেছৰ ইতিহাস, মোক দিয়া গালি-গালাজৰ উপযুক্ত উত্তৰ দিব ৰাজ্যৰ সাধাৰণ জনতাই”।

কৰ্ণাটকৰ বিদাৰত নিৰ্বাচনী সমাৱেশত ভাষণ দি প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে কয়, ‘দেশৰ বাবে কাম কৰাসকলক গালি-গালাজ কৰাৰ ইতিহাস কংগ্ৰেছৰ আছে। কংগ্ৰেছেও মোক গালি-গালাজ কৰিছিল। কৰ্ণাটকৰ জনসাধাৰণে নিৰ্বাচনৰ জৰিয়তে কংগ্ৰেছক উপযুক্ত উত্তৰ দিব।” মোদীয়ে কয়, ‘কংগ্ৰেছৰ মানুহে মোক ৯১ বাৰ গালি-গালাজ কৰিছিল। কংগ্ৰেছে যদি নিজৰ কৰ্মীসকলৰ মনোবল বৃদ্ধিৰ বাবে ইমান কষ্ট কৰিলেহেঁতেন তেন্তে কংগ্ৰেছ দলৰ উন্নতি হ’লহেঁতেন। কংগ্ৰেছৰ ৰাইজে মনত ৰখা উচিত যে ‘যেতিয়াই মোক কুৎসিত কৰে তেতিয়াই জনসাধাৰণে আপোনাক এনেদৰে শাস্তি দিছে যে আপুনি ঘূৰিবলৈ শক্তি পোৱা নাই’। এইবাৰো কৰ্ণাটকৰ জনসাধাৰণে কংগ্ৰেছৰ অপমানৰ প্ৰতি সঁহাৰি জনাব।

নিৰ্বাচনে কৰ্ণাটকক দেশৰ এক নম্বৰ ৰাজ্য হিচাপে গঢ়ি তুলিব – মোডী

ভাষণ আৰম্ভ কৰাৰ পূৰ্বে তেওঁ কয়, “বিদাৰৰ পৰা এইবাৰৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ আৰম্ভ কৰাটো মোৰ সৌভাগ্যৰ কথা।” প্ৰধানমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰাৰ্থী হৈও বিদাৰৰ আশীৰ্বাদ পাইছিলোঁ। আজি ইমানবোৰ মানুহৰ আশীৰ্বাদে সমগ্ৰ দেশলৈ এটা বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰিলে যে ‘আকৌ বিজেপি চৰকাৰ আহি আছে’। এই নিৰ্বাচনত কৰ্ণাটকক দেশৰ এক নম্বৰ ৰাজ্য হিচাপে গঢ়ি তোলাৰ নিৰ্বাচন।সাধাৰণ ৰাইজৰ সপোন পূৰণৰ কাম হাতত লৈছে বিজেপিয়ে – মোডী

Leave A Reply

Your email address will not be published.