বাবা’ৰ মিউজিকেল মাৰাথন: ৩০ দিনীয়া গীতৰ চেলেঞ্জ

145

বাবা’ৰ ৩০ দিনীয়া গীতৰ চেলেঞ্জ প্ৰদৰ্শন

গুৱাহাটী: ইণ্ডি সংগীতৰ গতিশীল পৃথিৱীত উদাৰ শৈলী আৰু বহু-বাদ্যযন্ত্ৰৰ প্ৰতিভাৰ বাবে জনাজাত বাবা’ই এক ৩০ দিনীয়া গীতৰ চেলেঞ্জ কৰে। যি কেৱল তেওঁৰ বহুমুখী প্ৰতিভাই নহয়, তেওঁৰ শিল্পকলাৰ প্ৰতি তেওঁৰ অটল প্ৰতিশ্ৰুতিও প্ৰদৰ্শন কৰে।বাবা কেৱল এটা নাম নহয় ই এটা সংগীতৰ সত্তা, যিয়ে উদ্ভাৱন আৰু শিল্পীত্বক মূৰ্ত কৰে। এজন গায়ক-গীতিকাৰ আৰু প্ৰযোজক হিচাপে, বাবাই সৰুৰে পৰা সংগীতৰ প্ৰতি তেওঁৰ আগ্ৰহ পোষণ কৰি আহিছে, বিভিন্ন বাদ্যযন্ত্ৰ আৰু শৈলীৰ গভীৰতালৈ শিপাইছে। এই অন্বেষণ এক স্বকীয় শব্দত পৰিণত হৈছে, যিয়ে সমৃদ্ধ হাৰমনিক ৰঙৰ সৈতে আমোদজনক, আকৰ্ষণীয় ব্যৱস্থাৰ মিশ্ৰণ কৰে। তেওঁৰ শেহতীয়া প্ৰচেষ্টাবোৰৰ ভিতৰত আছে একক প্ৰকল্প, যি ইতিমধ্যে ইণ্ডি সংগীত চাৰ্টত ঢৌ তুলিছে, যাৰ ফলত তেওঁক বিশ্বব্যাপী ইণ্ডি দৃশ্যত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ হিচাপে প্ৰতিষ্ঠিত হৈছে।এই ৩০ দিনীয়া গানৰ চেলেঞ্জ কেৱল এটা পাৰ্চনেল টেষ্টতকৈ অধিক; এইটো এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ বিন্যাস, যিয়ে আন শিল্পী আৰু প্ৰযোজকসকলক বৃত্তৰ বাহিৰত চিন্তা কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰিব পাৰে। ই আধুনিক সংগীতৰ দৃশ্যপটৰ ভিতৰৰ সম্ভাৱনাবোৰৰ ওপৰত আলোকপাত কৰে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.