“জো বাইডেন ভৱিষ্যদ্বাণী নথকা এজন বুঢ়া মানুহ”

973

উত্তৰ কোৰিয়াৰ নেতা কিম জং উনৰ ভগ্নী তথা ৰাজনীতিবিদ কিম যো জঙে আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জো বাইডেনক লৈ আপত্তিজনক মন্তব্য কৰিছে। তেওঁৰ মতে, বৰ্তমানৰ আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতিগৰাকী হৈছে “ভৱিষ্যদ্বাণী নথকা এজন বুঢ়া মানুহ”।

এক প্ৰতিবেদনত দেশখনৰ চৰকাৰী সংবাদ সংস্থা কোৰিয়ান চেণ্ট্ৰেল নিউজ এজেন্সীয়ে কয় যে কিম জং উনৰ ভগ্নী তথা ৰাজনীতিবিদ কিম যো জঙে কয় যে এই অৰ্থহীন মন্তব্য এনে এজন ব্যক্তিৰ পৰা আহিছে যিজন নিৰাপত্তাৰ দায়িত্ব ল’বলৈ সম্পূৰ্ণ অক্ষম আৰু আমেৰিকাৰ দায়িত্ব, কোনো ভৱিষ্যত নথকা এজন বুঢ়া মানুহ এই কাৰ্যকালৰ বাকী দুবছৰ কাম কৰি যোৱাটো তেওঁৰ বাবে কঠিন হ’ব।ইয়াৰ উপৰিও প্ৰতিবেদন অনুসৰি উত্তৰ কোৰিয়াৰ নেতা কিম জং উনৰ প্ৰভাৱশালী ভগ্নী কিম যো জঙে শেহতীয়াকৈ আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জো বাইডেনে এই সন্দৰ্ভত কৰা মন্তব্যক সমালোচনা কৰে শাসন ​​ব্যৱস্থাৰ অন্ত অযুক্তিকৰ বুলি কয়।

শেহতীয়াকৈ ৱাশ্বিংটনত দক্ষিণ কোৰিয়াৰ নেতা ইউন চুক ইয়লৰ সৈতে যৌথ সংবাদমেলত বাইডেনে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। তাতেই তেওঁ কয় যে যদি উত্তৰ কোৰিয়াই আমেৰিকা আৰু ইয়াৰ মিত্ৰ আৰু মিত্ৰ দেশসমূহৰ ওপৰত পাৰমাণৱিক আক্ৰমণ চলাইছে তেন্তে শাসকীয় পিয়ংইয়াং চৰকাৰৰ অন্ত পৰিব।

Leave A Reply

Your email address will not be published.