ৰাইজৰ সুবিধাৰ বাবে মুকলি কৰে অসম আৰক্ষীয়ে অফিচিয়েল ইউটিউব চেনেল ।

606

দেওবাৰে গুৱাহাটীৰ উলুবাৰীস্থিত অসম আৰক্ষীৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত অৱস্থিত মিনি ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত এক অনুষ্ঠানত অসম আৰক্ষীয়ে ‘The Assam Police Channel’ শীৰ্ষক অফিচিয়েল ইউটিউব চেনেল মুকলি কৰে।
অসমৰ আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান জ্ঞানেন্দ্ৰ প্ৰতাপ সিঙে বহু জ্যেষ্ঠ বিষয়া আৰু তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ উপস্থিতিত এই চেনেলটো মুকলি কৰে।


ইউটিউব চেনেলটোৱে ৰাইজ আৰু অসম আৰক্ষীৰ মাজত অধিক ঘনিষ্ঠ সহযোগিতাৰ সুবিধাৰ বাবে আন্তঃপৃষ্ঠ হিচাপে কাম কৰাৰ লক্ষ্য লৈছে।
অসম আৰক্ষীৰ লোক অৰ্কেষ্ট্ৰাৰ উন্মোচনৰ লগতে শেহতীয়াকৈ ২৬ বছৰীয়া এজন ল’ৰাৰ জীৱন ৰক্ষাৰ নিস্বাৰ্থ আৰু সাহসী কাৰ্য্যৰ বাবে জালুকবাৰী আউটপোষ্টৰ ইউ বি চি লংকেশ্বৰ কলিতাক প্ৰশংসা ৰূপৰ পদক প্ৰদান কৰা হয়।
এই উপলক্ষে ভাষণ দি জি পি সিঙে কয় যে অসম আৰক্ষীয়ে ৰাজ্যৰ নাগৰিকৰ সৈতে বন্ধন সুদৃঢ় কৰাৰ লগতে এখন সুৰক্ষিত সমাজৰ দিশত কাম কৰাৰ লক্ষ্য ৰাখিছে।
তেওঁ লগতে কয় যে অসম আৰক্ষীৰ ফেচবুক, টুইটাৰ আৰু ইনষ্টাগ্ৰামত ইতিমধ্যে জনপ্ৰিয় ছ’চিয়েল মিডিয়া হেণ্ডেল আছে আৰু ইউটিউব চেনেল মুকলি হোৱাৰ লগে লগে এই ব্যৱধান আৰু অধিক কমি যাব।
“অসম আৰক্ষীয়ে লোক অৰ্কেষ্ট্ৰা মুকলি কৰাৰ লগে লগে ইউটিউব চেনেল আৰু বিভিন্ন সাংস্কৃতিক পদক্ষেপে সমাজ সম্পৰ্ক গঢ়ি তোলাত সহায় কৰিব, আৰু আৰক্ষী বাহিনীৰ কাম-কাজক মানুহে ভালদৰে বুজিব পাৰিব,” ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.