ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ জৰিয়তে আটাইতকৈ গধুৰ আৰু বৃহৎ আকৃতিৰ যন্ত্ৰ পৰিবহণ কৰাৰ ইতিহাস সৃষ্টি

2,262

কেন্দ্ৰীয় বন্দৰ, জাহাজ পৰিবহণ আৰু জলপথ মন্ত্ৰালয়ৰ অধীনত ভাৰতীয় অভ্যন্তৰীণ জলপথ প্ৰাধিকৰণে নুমলীগড় শোধনাগাৰৰ সম্প্ৰসাৰণ প্ৰকল্পৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত আটাইতকৈ গধুৰ বৃহৎ আকৃতিৰ যন্ত্ৰ সম্প্ৰতি পৰিবহণ কৰি আছে। মুঠ তিনিটা বৃহৎ আকৃতিৰ যন্ত্ৰৰ সামগ্ৰিক ওজন ৩,২৭৫ মেট্ৰিক টনতকৈ অধিক। তিনিওটাৰ ভিতৰত আটাইতকৈ গধুৰ যন্ত্ৰটো হৈছে ১,২৮৬ মেট্ৰিক টনৰ। ই ব্ৰহ্মপুত্ৰ হৈ পৰিবহণ কৰা একক সৰ্ববৃহৎ কাৰ্গ’ হিচাপে পৰিগণিত হৈছে। বাকী দুটা যন্ত্ৰৰ ওজন ক্ৰমান্বয়ে ১,২৪৮ মেট্ৰিক টন আৰু ৭৪১.১২ মেট্ৰিক টন। এই তিনিওটা যন্ত্ৰ একেলগে কলকাতাৰ ডায়মণ্ড হাৰ্বাৰৰ পৰা ভাৰত-বাংলাদেশ প্ৰট’কল ৰুট (আইবিপিআৰ)ৰ মাজেৰে নুমলীগড় শোধনাগাৰ জেটি অভিমুখে কঢ়িয়াই অনা হৈছে আৰু সম্প্ৰতি ৰাষ্ট্ৰীয় জলপথ-২ (ব্ৰহ্মপুত্ৰ)ৰে আহি থকা এই কাৰ্গ’ পৰিবাহী জাহাজে পাণ্ডু বন্দৰত প্ৰৱেশ কৰিছে। পৰৱৰ্তী সময়খিনিত ই ৰাষ্ট্ৰীয় জলপথ-৩১ (ধনশিৰি)লৈ যাত্ৰা কৰিব। কেন্দ্ৰীয় বন্দৰ, জাহাজ পৰিবহণ আৰু জলপথ তথা আয়ুষ মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ উপস্থিতিত ২০২১ চনত স্বাক্ষৰিত বুজাবুজিৰ চুক্তি অনুসৰি ভাৰতীয় অভ্যন্তৰীণ জলপথ প্ৰাধিকৰণে নুমলীগড় শোধনাগাৰৰ সম্প্ৰসাৰণ প্ৰকল্পৰ বাবে প্ৰায় ২৪টা বৃহৎ আকৃতিৰ যন্ত্ৰ পৰিবহণ কৰি আছে।

এই প্ৰসংগত কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে উক্ত পৰিঘটনাক ভাৰতৰ অভ্যন্তৰীণ জলপথ পৰিবহণৰ বাবে এক ঐতিহাসিক মুহূৰ্ত আখ্যা দিয়ে। তেখেতে কয় যে পৰিবহণৰ বিকল্প পদ্ধতি হিচাপে ইয়াৰ দক্ষতা আৰু কাৰ্যকাৰিতা এতিয়া সফলতাৰে প্ৰতিফলিত হৈছে। সোণোৱাল কয়, “মাননীয় প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী ডাঙৰীয়াৰ দৃষ্টিভংগীৰদ্বাৰা উৎসাহিত হৈ আমাৰ চৰকাৰে পথ পৰিবহণৰ ক্ষেত্ৰত জড়িত একাধিক সমস্যাৰ পৰিৱৰ্তনশীল সমাধান অনাত যথেষ্ট গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছে। কলকাতাৰ পৰা নুমলীগড় অভিমুখী গধুৰ যন্ত্ৰৰ সফল জলপথ পৰিবহণ হৈছে ভাৰতৰ বাবে আৰু বিশেষকৈ অসম তথা উত্তৰ-পূবৰ বাবে অভ্যন্তৰীণ জলপথৰ অপৰিসীম সম্ভাৱনাৰ এক বহিঃপ্ৰকাশ। মোদী ডাঙৰীয়াই আমাৰ নদীকেন্দ্ৰিক প্ৰণালীৰ সমৃদ্ধ আৰু জটিল আন্তঃনেটৱৰ্কক এক ব্যয়সাধ্য, পৰিৱেশ অনুকূল আৰু দক্ষ পৰিবহণ পদ্ধতিৰ মাধ্যম হিচাপে সক্ষম কৰাৰ কল্পনা কৰিছিল। আৰু তেখেতৰ সপোন এতিয়া আখৰে আখৰে বাস্তৱায়িত হ’বলৈ ধৰিছে। বাৰাণসীৰ পৰা ডিব্ৰুগড়লৈ সম্ভৱ হোৱা বিশ্বৰ আটাইতকৈ দীঘলীয়া নদী ভ্ৰমণ ‘গংগা বিলাস’ৰ জৰিয়তে নদী পৰ্যটনৰ বৃহৎ সফলতা প্ৰাপ্ত কৰা হৈছে। আমি এতিয়া অভ্যন্তৰীণ জলপথৰ জৰিয়তে অৰ্থনীতি আৰু বাণিজ্য বিকশিত কৰাৰ বাবে এক কাৰ্যকৰী পদ্ধতি অৱলম্বন কৰিব পাৰিছোঁ। ইয়াৰ জৰিয়তে গ্ৰাম্য অৰ্থনীতিও যথেষ্ট টনকিয়াল হ’ব। ভাৰতৰ বিকাশৰ নতুন ইঞ্জিন হিচাপে উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চল আৰু অসমে নতুন সম্ভাৱনাৰ সৈতে বাণিজ্যৰ বিকাশৰ ক্ষেত্ৰত এক নতুন যুগৰ সূচনা কৰিবলৈ ক্ষিপ্ৰতাৰে সাজু হৈছে।”

উক্ত তিনিটা যন্ত্ৰৰ ভিতৰত আটাইতকৈ গধুৰ বৃহৎ আকৃতিৰ যন্ত্ৰটো এমভি ফ’কাচ দ্বাদশৰ দ্বাৰা মেৰিন ১০৮-ৰ সৈতে কঢ়িয়াই অনা হৈছে। আনহাতে, ১,২৪৮ মেট্ৰিক টনৰ বৃহৎ যন্ত্ৰটো টাগ সংকেতে ট’ৰ্চা তৃতীয় আৰু ৭৪১.১২ মেট্ৰিক টনৰ যন্ত্ৰটো এমভি গোৱালিয়ৰে ট’পাজ তৃতীয়ৰ সৈতে কঢ়িয়াই লৈ আহিছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.